143 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Potrebni SAP programeri za rabota vo Holandska firma

Potrebni SAP programeri za rabota vo Holandska firma. Plata spored i...


1 €
или предлог цена
26 мар 13:15Baram rabotnik za servisiranje na bela tehnika

Po moznost elektricar elektronicar


18.000 МКД
или предлог цена
24 мар 21:50жена за чистење

Нудам работа за жена која е заинтересирана за чистење на апартмани пр...


По Договор
или предлог цена
13 мар 20:35Оглас за вработување во ресторан во Охрид

Реномиран ресторан на самиот плоштад во Охрид-fish and lounge bar LIH...


По Договор
или предлог цена
07 мар 13:15Se bara Agent za prodazba za ohridski region

Firma od Ohrid bara Agent za prodazba za ohridski region. Poveke inf...


1 €
или предлог цена
22 ное 14:13СЕ БАРА АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК

ГРАДЕЖНА ФИРМА ИМА ПОТРЕБА ОД АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК ЗА КАНЦЕЛАРИС...


1 €
или предлог цена
08 ное 15:14Rabota vo svajcarija

Se baraat rabotnici za vo svajcarija majstori fasaderi .monteri za kn...


1 €
или предлог цена
07 ное 15:34СЕ БАРА РЕЦЕПЦИОНЕРКА

СЕ БАРА РЕЦЕПЦИОНЕРКА,СЕ РАБОТИ ВО СМЕНИ ЗА ПОВЕЌЕ ИНФО 046-253-745


1 €
или предлог цена
06 ное 13:00СЕ БАРА ГРАДЕЖЕН ИНЖИНЕР

СЕ БАРА ГРАДЕЖЕН ИНЖИНЕР(РАКОВОДИТЕЛ НА ГРАДЕЖЕН ОБЈЕКТ)ЗА РАБОТА ВО ...


1 €
или предлог цена
18 окт 17:59СЕ БАРА РЕЦЕПЦИОНЕР,РЕЦЕПЦИОНЕРКА-СОБАРКА

СЕ БАРА РЕЦЕПЦИОНЕР,РЕЦЕПЦИОНЕРКА-СОБАРКА ЗА АПАРТМАНИ 046-253-745


1 €
или предлог цена
18 окт 17:59СЕ БАРА АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК

СЕ БАРА АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК ЗА КАНЦЕЛАРИЈА ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ Н...


1 €
или предлог цена
18 окт 17:59Финансиски асистент на проект

Здружението Инклузија од Охрид бара финансиски -административен асист...


По Договор
или предлог цена
15 окт 13:59СЕ БАРА ГРАДЕЖЕН ИНЖИНЕР

СЕ БАРА ГРАДЕЖЕН ИНЖИНЕР(РАКОВОДИТЕЛ НА ГРАДЕЖЕН ОБЈЕКТ)ЗА РАБОТА ВО ...


1 €
или предлог цена
12 окт 12:07Готвач во кујна

Се бара готвач - Кувар за работа во кујна во околината на Лицен - Ав...


1 €
или предлог цена
20 сеп 09:09СЕ БАРА ИНЖИНЕР РАКОВОДИТЕЛ ЗА ГРАДЕЖНИ РАБОТИ

СЕ БАРА ИНЖИНЕР РАКОВОДИТЕЛ ЗА ГРАДЕЖНИ РАБОТИ СО ОВЛАСТУВАЊЕ (А ИЛИ...


1 €
или предлог цена
18 авг 14:59РАКОВОДИТЕЛ НА ГРАДИЛИШТЕ

Потребни квалификации: -Дипломиран градежен инженер -Минимум 5-годи...


1 МКД
или предлог цена
15 авг 09:58Потребни се сервисери за камионски тркала во Германија

Германска фирма Janus KP Personalservice GmbH има потреба од мобилни ...


1 €
или предлог цена
11 авг 13:35Се бараат работници за во фабрика во Германија

Германска фирма DP Design има потреба од работници со европски пасош...


1 €
или предлог цена
11 авг 13:32Потребни се механичари за во Германија

Германска фирма Janus KP Personalservice GmbH има потреба од механича...


1 €
или предлог цена
11 авг 13:29Фирма од Охрид вработува работници

Фирма од Охрид вработува работници. - услови поволни -осигуран...


1 €
или предлог цена
06 авг 14:22Хотел Royal View-Охрид има потреба од рецепционер/ка

Хотел Royal View-Охрид има потреба од рецепционер/ка. Ве молиме да д...


По Договор
или предлог цена
04 авг 11:11Vrabotuvame prodavacka

Vrabotuvame prodavacka vo pekara so ili bez rabotno iskustvo. Kontak...


1 €
или предлог цена
31 јул 13:09Работа во Охрид

Rabotilnica ima potreba od rabotnici so ili bez rabotno iskustvo. Ko...


1 €
или предлог цена
24 јул 09:38Страна 4 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам