117 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Оператор во производство

HOVERCRAFT (www.hovercraft.si) е меѓународна иновативна компанија за ...


32.000 МКД
или предлог цена
30 ное 18:56Промовирано

Се бара пекар во Охрид

Се бара пекар за производство на леб на дрва во Охрид. 070 212 347


1 €
или предлог цена
Денес 13:00Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
04 дек 22:26Se bara pica majstor

se bara pica majstor ili pomoshnik uslovi za rabota,licno


1 МКД
или предлог цена
04 дек 13:45SE BARA KUVAR-KA

se bara kuvarka i sobarka.za red raboten odnos....uslovi plata licno....


1 МКД
или предлог цена
03 дек 19:28Se bara doktor/ka vo privatna ordinacija vo Ohrid

se bara doktor/ka so licenca za rabota vo privatna ordinacija v...


По Договор
или предлог цена
03 дек 10:41Оператор во производство

HOVERCRAFT (www.hovercraft.si) е меѓународна иновативна компанија за ...


32.000 МКД
или предлог цена
30 ное 18:56RABOTNIK ZA AVTOPERALNA

Se bara rabotnik za avto peralna dobra plata i osiguruvane.


1 €
или предлог цена
29 ное 19:10Се бара шофер за во пекара

Се бара шофер со Б категорија за доставување на леб во Охрид. Повеќе ...


1 МКД
или предлог цена
24 ное 10:20Gotvac kuvar salaterka kelner

Plata po dogovor +osiguranje +k15 +sopstven prevoz +hrana +odm...


2.000.000 €
или предлог цена
23 ное 13:32Se bara prodavac ili prodavacka

Imame potreba od prodavac ili prodavacka za rabota vo sv.Naum. Rabotn...


24.000 €
или предлог цена
21 ное 22:33SE BARA:SOBARKA,KUVAR-KA,KELNER

rabota za redoven raboten odnos vo pica restorant Di Angolo ohrid...u...


1 €
или предлог цена
21 ное 10:55Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
08 ное 11:32Hotel Belvedere Ohrid nudi rabotni mesta

Recepcioner Vodoinstalater Elektricar Javete se na 046 265628 ili I...


1 €
или предлог цена
03 ное 19:04Vila Bisera Ohrid nudi rabotni mesta

Vila Bisera Ohrid ima potreba od: Recepcioner Zainteresiranite da i...


1 €
или предлог цена
03 ное 19:02Оператор на машина за бризгање пластика

Се бараат оператори на машини за бризгање пластика. Се работи на авто...


25.000 МКД
или предлог цена
01 ное 14:29Sendvicara Big Pi Vrabotuva !!!

Тераса Big Pi лоцирана до каналот на Билјанини Извори има потреба од ...


По Договор
или предлог цена
30 окт 14:38Se bara Kelner

se bara kelner za red raboten odnos...uslovi licno broj 075 43 42 41


1 €
или предлог цена
27 окт 18:01Se baraat Limari i opsti rabotnici

Se baraat Limari SAMO ZA LICA OD OHRID I STRUGA


По Договор
или предлог цена
19 окт 17:07Продавачка во Галерија за слики

Барам продавачка за работа во галерија за слики во Охрид, да има осно...


1 €
или предлог цена
05 окт 07:48Работник за автоперална

Се бара работник за автоперална. минимум 800 денари дневница


800 МКД
или предлог цена
04 окт 17:49MAJSTORI ZA KNAUF I PLOCKI

se raboti komplet enterieri.za ohrid . moze i bez iskus...


2 €
или предлог цена
28 сеп 19:06Се бара жена за 24 часовна нега

Се бара женска особа за 24 часовна нега на машко лице во Охрид. Конт...


1 МКД
или предлог цена
27 сеп 12:04Se bara farm tehnicar ili diplomiran farmacevt

Аптеката МЕДИКАПЛУС ФАРМ Охрид, има потреба од вработување на фарм те...


1 €
или предлог цена
26 сеп 15:57BARAM VOZACI

SE BARA VOZACI SE VOZI PLATFORMI NA RELACIJA MK-DE-MK SE BARA ODGOVOR...


1 €
или предлог цена
16 сеп 13:00Вработување

Пицерија и ресторан Луна има потреба од : - помошничка во кујна(сала...


По Договор
или предлог цена
16 сеп 09:45krecenje gletovanje

iskusen majstor vrsi izrabotka na moleraj gletovanje fasadi izrabotka...


По Договор
или предлог цена
06 сеп 23:13Цвеќара Бисера Вработува !!!

Цвеќара Бисера има потреба од девојче за работа со или без работно ис...


По Договор
или предлог цена
31 авг 12:40Rabotnici so bugarski pasos

Se baraat rabotnici za Germanija so bg pasos Majstori ,fasaderi,kera...


По Договор
или предлог цена
28 авг 17:56Se nudi rabotno mesto ATV vodic

ATV Adventure Ohrid nudi rabotno mesto: Vodic na ATV turi niz Naciona...


1 €
или предлог цена
14 авг 21:18VRABOTUVAME UGOSTITELSKI RABOTNICI

Kongresen centar Ohrid, Dolno Konjsko, ima potreba od ugostitelski ra...


18.000 МКД
или предлог цена
08 авг 09:23Se bara personal

Se bara sanker - kelner Skaracija 078 336 335 - Riste


1 €
или предлог цена
02 авг 11:18Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид

Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид.


1 €
или предлог цена
29 јул 13:00Салатерка/помошничка во кујна

Ресторан во центар во Охрид бара салатерка/помошничка во кујна. 07...


1 €
или предлог цена
14 јун 19:02restorant-pizza

se bara osoba so viza za usa da rabotivo restorant potrebno e poznava...


По Договор
или предлог цена
06 јун 13:00Profrsionalni uslugi za cistenje na vasite Domovi,Apartmani

Profesionalni uslugi , za cistenje na Vasiot Dom,Apartman,Hoteli Kor...


1.000 МКД
или предлог цена
04 јун 08:26Rabota vo kafeterija i suvenirnica

Fort Caffe ima potreba od prodavacki na suveniri so poznavanje na Ang...


1 €
или предлог цена
03 јун 12:38Se bara zena za cistenje apartmani Ohrid

Se bara zena za cistenje apartmani vo centarot na Ohrid. Plata po dog...


1 €
или предлог цена
27 мај 16:05VOZAC

Barame vozaci so E kategorija so kartica i certifikat MK dokumenti


1 €
или предлог цена
26 мај 20:16"Ивита" - вработува комерцијалист

Ивита - Прилеп има потреба од комерцијалист Потребни квалификации и ...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:33Комерцијалист за Охрид, Стуга, Ресен

Се нуди работа за комерцијалист за реон Струга,Охрид, Ресен.Место на...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:30Страна 1 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам