113 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Работа во КУЈНА

Ресторанот Кај Каневче, во Охрид, има потреба од персонал за работа в...


По Договор
или предлог цена
18 мај 13:00КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД РАБОТНИЦИ

ГРАДЕЖНАТА ФИРМА КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД: -ШОФЕРИ СО Ц И ...


1 €
или предлог цена
09 мај 13:51чување на старо лице

барам зенска особа за чување на старо лице Цена по додговор


1 €
или предлог цена
07 мај 11:11Rabota za vo sendvicara vo Ohrid

Barame devojce za vo sendvicara vo Ohrid za podolgo vrem so iskustvo ...


1 €
или предлог цена
01 мај 14:06ZIDARI GERMANIJA!!!!!!!!!

Se baraat 3ca iskusni i seriozni zidari za rabota vo Germanija, Berli...


99 €
или предлог цена
30 апр 15:30Пицерија и ресторан Луна- вработувања

Ресторан Луна има потреба од работници на следниве работни позиции: ...


По Договор
или предлог цена
29 апр 10:07Теди Комерц ВРАБОТУВА

Теди Комерц - Хотел Десарет има потреба од вработени за следните рабо...


По Договор
или предлог цена
28 апр 13:09Се бара собарица за работа во вила во Охрид

Се бара собарица за работа во вила во Охрид. Вилата се наоѓа на кејот...


По Договор
или предлог цена
20 апр 21:04Vrabotuvanje vo Avstrija

Posreduvam pri vrabotuvanje vo Avstrija se baraat rabotnici od site P...


1 €
или предлог цена
18 апр 13:47Вработување

Пицерија и ресторан Луна (Охрид) има потреба од: - кувари - салате...


По Договор
или предлог цена
17 апр 15:42POCNETE BIZNIS VEDNAS

SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...NE ...


750 €
или предлог цена
14 апр 18:32cuvanje deca

Cuvanje deca vo Holandija Ve molam brajte me na Viber


500 €
или предлог цена
02 апр 21:47Plovidbena firma ima potreba od kapetan

Se nudi rabotno mesto "kapetan" vo ohridskata plovidbena firma BF Cru...


1 €
или предлог цена
20 мар 20:21Kuvar za rabota vo germanija

Se bara kuvar za rabota vo germanija obezbeden smestaj i hrana samo s...


1 €
или предлог цена
16 мар 23:04Se bara farm tehnicar ili diplomiran farmacevt

Аптеката МЕДИКАПЛУС ФАРМ Охрид, има потреба од вработување на фарм те...


1 МКД
или предлог цена
10 мар 13:24Vrabotuvame Magacioner

Компанијата ХЕМИ ПАПИР ДОО, поради зголемен обем на работа има потреб...


По Договор
или предлог цена
09 мар 17:46personal za vo restoran

potrebni se kelneri/ki sankeri/ki skaradzija pomosnici/ki v...


400 €
или предлог цена
16 фев 00:13Имаме потреба од компанија за изградба на станбен објект

Имаме потреба од компанија која врши изградба на станбен објект до фа...


1 €
или предлог цена
08 фев 13:57Restoran Biljanini Izvori ima potreba od gotvac

Restoran Biljanini Izvori ima potreba od gotvac so iskustvo. Za povek...


1 €
или предлог цена
04 фев 11:54SE BARA SOFER

Se Vozi : MK - EU - MK MK - TR - MK TR - EU - MK


1 €
или предлог цена
01 фев 16:39Се бара собарка! Одлични работни услови „

Се бара собрака за во Вила! Нудиме одлични работни услови!


1 €
или предлог цена
01 фев 12:22Reklama5.mk - Се бара 2-3 програмери

Reklama5.mk ( Бигмедиа Дооел ) има потреба од проширување на тимот. ...


По Договор
или предлог цена
28 дек 08:32RABOTA VO AVSTRIJA - РАБОТА ВО АВСТРИЈА

Se baraat rabotnici za rabota vo Austrija. Uslovi: Najmalce 2 vakcini...


1 €
или предлог цена
22 дек 16:36Rabota

Bellusso silver & pearls- Ohrid Nasiot tim ima potreba od Asistent ...


По Договор
или предлог цена
06 ное 13:00Се бараат професори по Германски и Математика

Образовниот Центар Opportunity Ü итно има потреба од професори по Гер...


По Договор
или предлог цена
22 окт 22:45Работа во сервис во Германија

Се бараат работници за сервис во Германија, и тоа на следните позиции...


По Договор
или предлог цена
14 сеп 12:44Ресторан Луна- вработувања

РЕСТОРАН ЛУНА - ОХРИД ИМА ПОТРЕБА ОД РАБОТНИЧКА ВО КУЈНА. ПОВЕЌЕ ИН...


По Договор
или предлог цена
30 авг 17:55Ресторан Луна- вработувања

Пицерија и ресторан Луна, има потреба од работници на следниве работн...


По Договор
или предлог цена
30 авг 17:55Vrabotuvanje

slobodni dve rabotni mesta vo hotel vo ohrid kako sanker kelner /soba...


1 €
или предлог цена
05 авг 12:59Жена за помош и нега на возрасна жена во Охрид

Се бара жена за помош и нега на возрасна жена во Охрид при извршувањ...


По Договор
или предлог цена
04 авг 20:43Sobarki, redovna i solidna plata

Se baraat sobarki za preku cela godina , redovna i solidna plata za v...


По Договор
или предлог цена
25 јул 20:55Cistenje Apartmani

Se bara osoba za cistenje na apartmani.


1 €
или предлог цена
09 јул 10:49Se bara cistacka- sobarka

Villa Klia naselba Lagadin Ohrid ima potreba od sobarki,kelneri i kuv...


1 МКД
или предлог цена
04 јул 20:13RABOTA VO GERMANIJA

RABOTA VO GERMANIJA Germanska firma ima potreba od personal vo razli...


По Договор
или предлог цена
03 јул 14:11Se bara zena za redovno odrzavanje apartmani

Se bara zena za redovno odrzavanje na apartmani vo naselba Dolno Konj...


1 МКД
или предлог цена
28 јун 09:53SE baraat rabotnici od ohrid I okolinata

SE baraat Opshti rabotnici Bravari Zavaruvachi


4.700 €
или предлог цена
09 јун 08:47Ракувач на работна машина за ископ (багер)

ЦАР ТРАНС ДООЕЛ Охрид, Р. Македонија е компанија со долгогодишно иску...


1 €
или предлог цена
10 апр 22:41Возач со Ц категорија

ЦАР ТРАНС ДООЕЛ Охрид, Р. Македонија е компанија со долгогодишно иску...


1 €
или предлог цена
10 апр 22:39Se bara sofer, vozac, bg, E kategorija, rabota

Bugarska firma ima potreba od sofer so (E-kategorija), evropski dokum...


1 €
или предлог цена
28 мар 14:11Nudam casovi po Angliski , Informatika, Matematika

Zdravo na site Da vi se pretstavam jas sumDiplomiran informaticar so...


1 €
или предлог цена
14 јан 19:56Страна 2 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам