78 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

општ работник

Потребен е работник да поседува б категорија и да има општо познавањ...


18.000 МКД
или предлог цена
18 мар 09:26Moler

Se bara Moler,rigipser za rabota vo Avstrija.Pozelno e so iskustvo i ...


По Договор
или предлог цена
07 мар 18:27Се бараат шофери со ,,B'' КАТЕГОРИЈА.

Ирена Вел ДООЕЛ има потреба од возачи до Б категорија,на Велешки реги...


По Договор
или предлог цена
23 фев 20:32Recepcioner

Za rabota na recepcija vo hotel Veles centar


15.000 МКД
или предлог цена
17 фев 03:24ГРАДЕЖНА КОМПАНИЈА ИМА ПОТРЕБА ОД МАЈСТОРИ, КАЛФИ И ЧИРАЦИ

ГРАДЕЖНА КОМПАНИЈА ИМА ПОТРЕБА ОД МАЈСТОРИ ,КАЛФИ И ЧИРАЦИ ЗАИНТЕРЕСИ...


По Договор
или предлог цена
15 фев 20:44Mehanicar

Se barat Mehanicar za United Kingdom London,moze i so Makedonski Pas...


1 €
или предлог цена
09 фев 20:05Baram rabotnici za prestojanata sezona

Za prestojnava sezona baram univerzalni majstori i opsti rabotnici.


2.000 €
или предлог цена
06 фев 17:07Се бараат шофери со Д категорија

Ирена Вел,има потреба од возачи со Д категорија од Скопски регион(нас...


По Договор
или предлог цена
12 јан 15:59Се бараат гипсари и шпаклери за работа во Германија

Се бараат гипсари и шпаклери за работа во Германија. За подетални ...


1 €
или предлог цена
03 јан 20:53Se bara medicinski personal za vrabotuvanje vo germanija

Еве повеќе информации: Кого бараме? - Вработени кои работат низ ц...


3.700 €
или предлог цена
24 дек 23:22Возачи со Д категорија

Ирена Вел има потреба од возачи со Д категорија,од Кумановски,Скопски...


По Договор
или предлог цена
16 дек 13:00Градежен инжењер / Gradezen Inzener

Поради зголемен обем на работа, градежната фирма "Изгрев Инжењеринг" ...


1 €
или предлог цена
07 дек 15:39Работа во Хрватска!

Градежната компанија од Македонија, Д.Г. "Изгрев Инжењеринг" од Велес...


1 €
или предлог цена
19 ное 08:48Бараме шофери со Ц+Е Категорија

ФАСУЛО ИТАЛИЈА 🚛🇮🇹🚛🇮🇹🚛🇮🇹 Бараме шофери со европски докуме...


2.500 €
или предлог цена
29 окт 08:49Се бараат шофери со Д категорија

Ирена Вел Велес Има потреба од возачи со Д категорија,од Скопски и К...


По Договор
или предлог цена
21 окт 13:00Pizza Majstor za rabota vo Germania

Baram pizza majstor za rabota vo restorant pizzeria vo Germania so ra...


1 €
или предлог цена
18 сеп 01:32Rabotnik so iskustvo za izrabotka na mebel

Rabotno vreme od 8 do 4 Plata po dogovor spored rabotno iskustvo


1 €
или предлог цена
21 јул 18:31RABOTA VO BELGIJA

ZA RABOTA VO BELGIJA POTREBNI SE 5 MAJSTORI-ZIDARI I 2 PLOCKARI SO EU...


11 €
или предлог цена
02 јул 18:58.

Поради зголемениот обем на работа, Руската компанија има потреба од м...


По Договор
или предлог цена
31 мај 22:37Se barat lica za ketering vo Svedska

Se barat lica za ketering vo Malme i soferi vo Svedska so Mk i Bg pas...


7 €
или предлог цена
15 мај 13:00Baram shover za vozach na zemjodelska mehanizacija i tovarno

Нудам Услуга Жнеење со комбаин NEW HOLLAND Heder 4,20m Велешка околи...


550 МКД
или предлог цена
14 мај 00:55Се бараат шофери со Д категорија

Ирена Вел,има потреба од возачи до Д категорија од Скопски и Кумановс...


По Договор
или предлог цена
05 мај 13:04Mehanicar za teski tovarni vozila

Se bara mehanicar so iskustvo za kamioni za rabota vo transportna f...


По Договор
или предлог цена
21 апр 13:23rabota

Hitno potreban opst rabotnik za vo Germanija-vednas.Kontakt telefon 0...


1 €
или предлог цена
29 мар 21:27baram rabota kako sofer so c i e imam slovenski kot95

baram rabota kako sofer so c i e kategorija so iskustvo sum imam kot ...


88 €
или предлог цена
16 фев 22:12Се бараат шофери со ,,B'' КАТЕГОРИЈА.

Ирена Вел ДООЕЛ Има потреба од шофери со "B'' категорија од Велес.


По Договор
или предлог цена
29 јан 13:00Градежна фирма од Велес има потреба од мајстор за машински м

Градежна фирма од Велес има потреба од мајстор за машински малтер. Ин...


1 €
или предлог цена
03 јан 15:22Градежна фирма од Велес бара градежни раотници

Градежна фирма од Велес бара градежни раотници од сите профили поради...


1 €
или предлог цена
03 јан 15:21Возачи на камиони за Хамбург - услужен оглас,контакт на маил

Se baraat vozaci na kamion so rabotno iskustvo za teritorija na Hambu...


1.500 €
или предлог цена
14 дек 13:03Vrabotuvanje vo Germanija

Посредувме при вработување во Германија во моментот потребни се повеќ...


15 €
или предлог цена
04 дек 13:00Се бараат шофери со Д категорија

Ирена Вел од Велес, Има потреба за возачи со "D" Категорија од Велеш...


По Договор
или предлог цена
17 ное 12:40Се бараат шофери со Д категорија

Ирена Вел од Велес има потреба од возачи со Д категорија од Скопскиот...


По Договор
или предлог цена
17 ное 12:02Barame sofer so BG Dokumenti za rabota: Svedska,Germanija...

Barame soferi so BG dokumenti za rabota: Svedska,Germanija i Beneluks...


70 €
или предлог цена
27 сеп 18:17Rabotnici za parno instalacija

BARAM 2 RABOTNICI ( MAJSTORI )SO EU PASOS ( BUGARSKI) ZA INSTALACIJ...


10 €
или предлог цена
21 јун 14:46Baram rabota vo veles, prodavnica ili nekoja firma

Baram rabota vo veles kako prodavacka, imam 29 godini, kontakt na em...


1 €
или предлог цена
11 мај 17:09Gotvac, pizza majstor

Gotvac, pizza majstor so rabotno iskustvo vo evropa.Poseduvam BG doku...


1 €
или предлог цена
31 дек 17:08baram rabota vo veles kako prodavacka

baram rab vo veles kako prodavacka imam rabotno iskustvo,kontakt na e...


По Договор
или предлог цена
29 ное 08:32Rabota za kamioni

Nudime rabota za kamioni Svajcarija- Germanija-Ceska. Poveke infor...


По Договор
или предлог цена
20 окт 20:06Страна 2 од 2

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам