Скопје Центар
                   
1119 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

ROYAL BURGER VRABOTUVA !!!

Royal Burger vo DEBAR MAALO poradi zgolemen obem na rabota ima potreb...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Rabota vo Austrija i Germanija

Se bara dvajca knauf majstori za rabota vo Germanija, isklucivo so E...


12 €
или предлог цена
- 98 % Попуст
500 €
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 18:28работа во преноќиште

Преноќиште во Центар бара лице за работа со опција за сместување и тр...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:52КАФЕ БАР ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕРСОНАЛ

Кафе бар во Центар има потреба од шанкер/ки и келнер/ки. Информации н...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:45Se bara rabotnik za mesara

Se nudi rabota vo mesarnica zainteresiranite da imat poznavanje za pa...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:09RABOTA NA BROD - CRUISE SHIPS

BREKAING NEWS ! Rabota na brod ! GIFT SHOP ! SAMO SERIOZNI !...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:53Барам Работа Достава Пратки Baram Rabota Dostava na Pratki

Барам работа достава на пратки за општина Струмица и околните села,и ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Вчера 13:37Потребна е продавачка за галантерија за мобилни телефони

Имаме потреба од продавачка за галантерија и сервис за мобилни телефо...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Вчера 13:00Потребна е собарка за одржување Апартмани во Центар

Потребна е собарка за одржување на апартмани во Центар. Работно време...


16.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00РАБОТА ВО РЕСТОРАН ЗА БРЗА ХРАНА

Sendvicara Subzy vo Skopje (Debar Maalo), ima potreba od vraboteni vo...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00ROYAL BURGER VRABOTUVA !!!

Royal Burger vo DEBAR MAALO poradi zgolemen obem na rabota ima potreb...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Barame kasier/prodavac M/Z

Se bara kasier/kasierka rabotno vreme 20h ili 40h nedelno. 10h-18h.Z...


21 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:14Rabota vo Crna Gora gradeznistvo

Se bara so iskustvo : 1. Gradezen ili Arhitektonski inzenjer-Rakovod...


5 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 10:05БАРАМ ШОФЕРИ ЗА МК - ЕУ

Се бара шофер за транспорт со влекач церада на релација мк - маџарс...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 08:32BARAM MAJSTORI ZA MALTERISUVANjE

Firma bara majstori. grupa ili poedinci za masinsko malterisuvanje ....


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 07:01Барам козметичарка за работа во козметички салон

Барам козметичарка за работа во салон со познавање на депилација и тр...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 мар 22:26Бараме колешка :)

Почитувани, нашата компанија бара девојче/студентка за работа во кан...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 мар 16:43Потребни се градежни инжињери со обвластување

Потребни се градежни работници со обвластување од комора (надзор и из...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 мар 16:41Се вработува шанкер

Кафетерија Ристретто во Капиштец вработува шанкер.


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 мар 10:57BARAM PRODAVACKA ZA VO SENDVICARA

Se bara zensko lice,za rabota vo dve smeni vo sendvicara vo centarot ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 мар 09:52BARAM ISKUSEN VOZAC NA KAMION SO E kategorija

Javete se na 070/271-777 Baram iskusni vozaci / soferi na kamion s...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 мар 09:50RABOTA VO STRANSTVO

Baram 1 rabotnik za rabota vo stranstvo, cimer , nepušač na odredeno ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 мар 09:21Vrabotuvanje na soferi (C+E kategorija) + green card vo USA

📣 Limitless Solutions нуди ексклузивна можност за сите возачи на кам...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 мар 00:11kamermanki i fotografki

baram zenski osobi kamermanki za snimanje po svadbi so i bez iskustvo...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

27 мар 23:59KAMERMANKI I FOTOGRAFKI

baram zenski lica za snimanje po svadbi rabota so kamera ili aparat...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

27 мар 23:55foto studio

baram zenska osoba za snimanje i slikanje na svadbi


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

27 мар 23:55Kamermanki i fotografki

Baram zenski osobi kamermanki i fotografki za snimanje i. Slikanje po...


9.999 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

27 мар 23:54Се бара возач со Ц категорија за работа низ Македонија

Се бара возач со Ц категорија со или без искуство за работа низ Макед...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

27 мар 20:14Потребни се фармацевти и медицински сестри

Доколку имате потреба од дополнителен приход јавете се на 077 737 732...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

27 мар 17:31Butik ima potreba od devojka za rabota

Butik vo centar ima potreba od devojka za rabota prednost so iskusvo ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

27 мар 14:05PICERIJA 511 BARA

PICERIJA 511 IMA POTREBA OD KELNER -KA TEL. 070 373 511


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

27 мар 13:59Ostapuvam prostor za flizerka vo salon vo centar

ostapuvam flizersi stol za rabota vo flizerski salon . Cena povolna ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

27 мар 13:01Baram rabota kako vozac za kratki turi -imam C+E i ADR

Baram da vozam kratki turi sto se od 1 do 3 dena. Gi imam site katego...


60 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

27 мар 10:21imame potreba od pica majstor

Gostilnica vo Kapistec ima potreba od PICA MAJSTOR-ka so poznavanje p...


1.250 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 мар 22:25skaradzika so iskustvo

baram skaradzika so i bez iskustvo,so poznavanje i na salati za gosti...


1.250 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 мар 22:25Plockar Majstor

Lepam Sekakov vid Na plocki Brzo Cisto I kvalitetno Izrabotuvam racni...


8 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

26 мар 17:46Potreben Vozac so E kat so Bg dok

Potreben e vozac so E kategorija Potrebno Bg dokumenti Swedska -No...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 мар 10:51VOZAC SO EU DOKUMENTI

Potreben e vozac so eu dok Relacija Sw-No Plata po dogovor Platen ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 мар 10:51Барам работа

Барам работа (3000€+) во било која држава. поседувам мк пасош. Конт...


3.000 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

26 мар 09:48Kerkohet Puntor Per Mishtore .Se bara Rabotnik za Mesara

Kerkohet Puntor per Mishtore te interesuarit duhet te ken njohuri.per...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 мар 09:21Салатер/ка

Гостилница во центар маил: bife22@yahoo.com моб 071219033 бидете...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

25 мар 14:47Страна 1 од 28

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам