Скопје Центар
                   
1119 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

ROYAL BURGER VRABOTUVA !!!

Royal Burger vo DEBAR MAALO poradi zgolemen obem na rabota ima potreb...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Промовирано

WE ARE HIRING!!! TRUCK DISPATCHERS FOR AMERICAN TRUCKING COM

QUALIFICATIONS & REQUIRMENTS: 1 years minimum experience in Dry Va...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

15 фев 15:59Бараме Маркетинг асистентка...

ГУНЕШ ДООЕЛ Скопје Друштво за храна, земјоделско производство, тргов...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

15 фев 10:36Работничка за во канцеларија

Фирмата АМТ, бара 2-ца административени работници за работа во канцел...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

14 фев 17:30Rabota vo Crna Gora

Potrebni se gradezni rabotnic Armiraci Tesari za rabota vo Crn...


333 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

14 фев 06:13Se bara sadoperka i salaterka

Se bara slaterka ili sadoperka so ili bez iskustvo za rabota vo resto...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

13 фев 16:24Se bara zena za rabota vo kujna vo restoran

Се бара жена за работа во кујна во ресторан. Ресторанот се наоѓа во Д...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

13 фев 16:24БАРАМ ЖЕНА за ЧИСТЕЊЕ на СКАЛИ

Барам жена за чистење на скали и двор во куќа во близина на Католичка...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

13 фев 10:19Вработуваме ДОСТАВУВАЧИ во Скопје - ЗЕМИ ЈАДИ

ЗЕМИ ЈАДИ вработува доставувачи во Скопје со СОПСТВЕН велосипед, скут...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

13 фев 08:49Помошник пекар

Француска пекарница и слаткара Пастел,поради проширување на обемот на...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

11 фев 22:36Devojce za depilacija i pedikir

Studio za ubavina ima potreba od devojce za depilacija i pedikir plat...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

10 фев 21:47FRIZER ILI FRIZERKA SO ISKUSTVO

Studio za ubavina ima potreba od Frizer ili Frizerka so iskustvo za r...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

10 фев 21:46Devojka za pravenje nokti

Studio za ubavina La Sensa ima potreba od devojce za izrzbotka na nok...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

10 фев 21:46Kafe bar Randevu ima potreba momce/devojce

Kafeterija Randevu koja e locirana vo centarot na gradot ima potreba ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

08 фев 11:55Вработуваме, имаме потреба од две девојчиња за раб

Имаме потреба од две девојчиња за работа, за: Келнерка Шанкерка...


27.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

08 фев 11:54Момче/девојче за работа во кафе бар Rendezvous

Кафе бар Rendezvous на улица Водњанска има потреба од момче/девојче з...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

08 фев 05:17CUVAM STARI I VOZRASNI LICA

Cuvam Lica koi imaat potreba od Griza i Nega Vo Švajcarija ili Po Do...


100 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

08 фев 02:33Се бара продавачка

Се бара продавачка за работа во колонијал во Скопје центар кај Влада ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

06 фев 15:33Se bara skaradzija so iskustvo

Gostilnica Kaj Bale vo Kapistec ima potreba od skaradzija so rabotno...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

06 фев 12:24Se bara Turski strucen preveduvac za vo privatna firma

Se bara lice so poznavanje na strucen Turski jazik vo oblasta na stom...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

06 фев 08:41БАРАМ ДИСТРИБУТЕР

FERPROM DOO Skopje ima potreba od seriozna licnost do 45 godini OD SK...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

06 фев 08:10Posao na moru Kuhar m/ž

Tražimo kuhara Muško/Žensko za rad u restoranu na moru grad Krk (HR) ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

05 фев 23:41CASH BACK Biznis-Zasteda..

Bizniz mnogu uspesen 100% siguren 0% RIZIK..50 ZEMJI DOSTAPEN FUNKC...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

05 фев 23:08Се Бараат Промотерки

Трговско издавачка куќа, бара: - 2 промотерки 1. Средно...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

05 фев 19:17Бараме агентки за продажба

Трговско-издавачка куќа има потреба од проширување на својот продажен...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

05 фев 19:17Хигиеничарка

Француска пекарница Пастел, поради проширување на обемот на работа, в...


18.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

05 фев 16:07Rabota za nega i griza na deca I stari lica

Potrebni ni se zeni za bebisiterki I nega na stari lica vo nivnite do...


22.222 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

05 фев 13:55Posao na moru kuhar m/ž i pomoćno osoblje u kuhinji m/ž

Tražimo kuhara Muško/Žensko za rad u restoranu na moru grad Krk (HR) ...


10 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

04 фев 23:16PEKARA VO CENTAR BARA PRODAVACKA!!!

Kontakt 070-261-035. Pekara vo centar bara prodavacka za beli peciva,...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

04 фев 13:57firma ima potreba od masinski inziner

Renomirana fabrika od Skopje ima potreba od masinski inziner bez isku...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

03 фев 08:43ПЕРСОНАЛ ЗА КАФЕ-БАР

Ван гог има потреба од Бармен за полно работно време во две смени , п...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

02 фев 11:25POTREBNI ZIDARI SO MK, EU PASOS

RB Bau ima potreba od majstori zidari. Se raboti vo Ingolstadt Germa...


15 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 фев 08:00Барам партнерка за бизнис

Барам партнерка за козметички салон, бутик, сендвичара или друг заедн...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 јан 17:12Германска фирма

Германска фирма за своите потреби вработува: (со ЕУ државјанство, Ви...


300 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 јан 09:05Медицински персонал - Германија

Германска фирма за своите потреби вработува: (со ЕУ државјанство, Ви...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 јан 09:01OPSTI RABOTNICI (ОПШТИ РАБОТНИЦИ)

Градежна фирма има потреба од општи работиници. ИНФО 078 344 494


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 јан 06:46Преведувам

Судски преведувач Преведуваа од албански на македонски и обратно цена...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

30 јан 23:02Вработуваме агент за комуникација со клиенти.

Вработуваме девојче со изразени комуникациски вештини познавање на Ан...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 јан 11:11Се Бараат Колпортери

Трговско-издавачка куќа има потреба од проширување на својот продажен...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 јан 20:05Се Бараат Теренски Продавачи

Трговско-издавачка куќа има потреба од проширување на својот продажен...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 јан 20:05EU dokumenta

-LEGALNO DO EU DOKUMENATA!- -U PITANJU JE PREDUZETNICKA RADNJA U S...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 јан 17:27Страна 5 од 28

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам