Битола
                   
150 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Rabota Germanija Gips - Knauf

-Imame potreba od Gipseri - Montieri - Spakleri - Osigurani vo Germa...


По Договор
или предлог цена
09 јул 07:38Промовирано

Baram rabota kako vozac so E

Baram rabota kako vozac C, C+E imam taho i sertifikat iskustvo ladn...


1 €
или предлог цена
Денес 14:38Potrebna e sekretarka

Странска фирма со преставништво во Македонија, има потреба од: атракт...


700 €
или предлог цена
Вчера 19:52Пари назад секој ден!

Ние сме маркетинг агенција со цел да ги поддржиме луѓето од целиот св...


1 МКД
или предлог цена
Вчера 18:25Se bara sofer so E kategorija za kamion so kiper prikolka

Za povekje info na broj 076/22-11-00


По Договор
или предлог цена
29 мар 21:06TAXI SLUZBA IMA POTREBA OD;

-TAXI IMA POTREBA OD. -DISPECER -VOZACI -TEL.076974276 -TEL.07858...


1 МКД
или предлог цена
29 мар 16:20Se bara sofer za taksi

Baram sofer za vo taksi tea bitola


По Договор
или предлог цена
28 мар 13:37monter

Nudime rabotno mesto monter na (pvc dograma,blindor vrati ) So polno ...


1 €
или предлог цена
28 мар 08:24DOSTAVA SO VELOSIPED I PRIKOLKA

Vrsam usluga,dostava so velosiped i prikolka od edna do druga destina...


1 €
или предлог цена
27 мар 09:07Се бара работник за Битола

Се бараат работници за работа во магацин со стара хартија. Без крева...


1 МКД
или предлог цена
25 мар 22:45Се бара возач со Е Категорија

*** ПЛАЌАЊЕ ВЕДНАШ ПО ЗАВРШЕН КРУГ , ПО ДОГОВОР НА ПРОЦЕНТ ИЛИ НА ИЗМ...


По Договор
или предлог цена
25 мар 07:41Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo Slatkarnica

Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo Slatkarnica tel.075 496 7...


По Договор
или предлог цена
24 мар 19:47Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo Shank

Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo shank vo slatkarnica tel....


По Договор
или предлог цена
22 мар 18:56BARAM RABOTA VOZAC - B,C i CE

Baram rabota kako vozac B,C i CE Rabota vo stranstvo


1 €
или предлог цена
21 мар 08:31BARAM RABOTA..

Baram rabota kako vozac so B C E kategorija Mozi dist...


По Договор
или предлог цена
20 мар 21:23Higieničarki i tehničarki

Se nudi rabota vo firma koja raboti za rek-bitola Higieničarki i teh...


1 €
или предлог цена
15 мар 09:15Барам хигиеничарка за хотел во Охрид

Барам хигиеничарка за нов хотел во Охрид.


1 €
или предлог цена
14 мар 19:54Slovenska firma bara soferi so E kategorija

Potrebni se soferi za rabota vo Scandinavia Danska Svedska Norveska d...


1 €
или предлог цена
12 мар 10:10PICA majstor so EU dokumenti

baram rabota za STRANSTVO kako; PICA MAJSTOR,SKARAGJIJA,PEKAR I ...


1 €
или предлог цена
11 мар 20:00PEKAR, BUREK

BARAM RABOTA SO EU PASOSH viber: +46 79 348 98 17 (baraj samo na v...


1 МКД
или предлог цена
11 мар 20:00KUVAR-SKARAGIJA SO EU PASOSH

BARAJ I NA VIBER +46793489817


1 €
или предлог цена
11 мар 20:00Rabota vo Hrvatska i Slovenija

Silmarilion BJ- Agencija DOOEL Bitola ima potreba od rabotnici za Hr...


1 €
или предлог цена
09 мар 23:14Se bara rabotnik

Se bara rabotnik za vo zanaetciska firma koja raboti so izvedba na vo...


28.000 МКД
или предлог цена
09 мар 06:03Барам хонорарна,дополнителна,повремена работа во Битола

Барам хонорарна, дополнителна, повремена работа ( може и во редовен р...


По Договор
или предлог цена
02 мар 00:34Vrabotuvame vozac na kamion i viluskar so "C" kategorija

Eko Selekt DOO Bitola vrabotuva lice so vozacka dozvola "C" kategorij...


1 €
или предлог цена
01 мар 17:33Sofer so EU dokumenti

Se bara sofer so BG dokumenti, za relacija Svedska-Norveska ili Sveds...


90 €
или предлог цена
01 мар 02:38Rabota so vodovod I kanalizacija

Firma od Bitola, bara rabotnik za rabota okolu vodovod/kanalizacija ...


По Договор
или предлог цена
28 фев 21:51Se bara doktor/lekar po opsta medicina vo Bitola

Se bara doktor/lekar po opsta praksa, za rabota kako maticen lekar v...


По Договор
или предлог цена
26 фев 15:42Se bara taxi vozac

Se bara taksi vozac za vo kompanija...


По Договор
или предлог цена
22 фев 19:32Baram rabota kako vozac so C kategorija

Poseduvam rabotno iskustvo kako vozac na kamion kiper i cisterna. 07...


По Договор
или предлог цена
20 фев 13:20Спремам Ученици по Музичка Теорија

Предмети: - Основи на Музичка Теорија - Солфеж (ритмички и мелодиск...


500 МКД
или предлог цена
13 фев 13:33Se bara taxi vozac

Se bara vozac za taksi vo tea , so licencirano vozilo so firma. Baraj...


1 МКД
или предлог цена
12 фев 22:21Давам Часови по Музичка Теорија и Продукција

Спремам ученици и возрасни по музичка теорија, солфеж, и музичка прод...


500 МКД
или предлог цена
11 фев 20:38SE BARA AVTOMEHANICAR

AVTO SERVIS PRZO Bitola ima potreba od avtomehanicari. Za poveke i...


По Договор
или предлог цена
29 јан 20:55Меѓународен шофер Ц+Е Шведска

Имаме потреба од шофер за возење внатрешно во Шведска. C+E категориј...


2.600 €
или предлог цена
27 јан 13:00Se bara sofer C+E

Se bara sofer so C+E kategorija….075/972-736 se vozat kratki turi edn...


По Договор
или предлог цена
25 јан 10:14krsime beton zidovi ploci se od beton

krsime beton i zidovi ploci poveke info na telefon 071 260 541 Dime ...


По Договор
или предлог цена
15 јан 13:05БАРАМЕ ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАРИ, ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕРИ И МОНТЕРИ

ДООЕЛ ДЕНИЦА - МП ИМА ПОТРЕБА ОД ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАРИ, ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕРИ...


1 МКД
или предлог цена
14 јан 18:47Higenicarka

40 godisna zena bara rabota kako higenicarka na stanovi , kukji , obj...


10 €
или предлог цена
05 јан 14:34СЕ БАРА РАБОТНИК ЗА ВО КРАВАРСКА ФАРМА

СЕ БАРА РАБОТНИК ЗА ВО КРАВАРСКА ФАРМА, РАБОТАТА Е ДОБРО ПЛАТЕНА ОБЕЗ...


1 €
или предлог цена
04 јан 17:45Se bara zenska osoba za chistenje vo domakinstvo

Se bara zena za odrzuvanje (Higiena/domakjinstvo) na nekolku namesten...


1 €
или предлог цена
24 дек 08:49Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам