Цела Македонија
                   
636 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

079 221 546 Cistacka higienicarka bara rabota za cistenje

Baram za cistenje


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

Вчера 20:39Se vrsi sreduvanje na dvor i dvorna povrsina. CELOSNO.

Kosam so sopstvena kosalica so nivoa od 1 do 5,i so trimer,masina za ...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

Вчера 17:35Instruktor za B Kategorija

Instruktor za B Kategorija kvalitetna prakticna I teoretska obuka jav...


1 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Барам работа

Вчера 16:02Барам работа како ѕидар и тесар телефон: 070835809

Барам работа како ѕидар и тесар телефон: 070835809 Имам и Е категори...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Вчера 12:59ZAVARUVAC

Izvrusuvam sekov vid na zavaruvanje, Electro, CO2, Okcigen ( celokupn...


По Договор
или предлог цена
Вчера 10:39Барам хонорарна, повремена, дополнителна работа во Битола

Барам хонорарна или повремена или дополнителна работа во Битола ( без...


По Договор
или предлог цена
- 100 % Попуст
1 МКД
Вчера 07:58BARAM RABOTA KAKO VOZAC SO E-KAT

Baram rabota kako vozac E kat so mk dok vo mk firma


1 €
или предлог цена
Вчера 07:31барам работа за добра сума на пари

Ако имате добра понуда испратете на емаил trustedfavor@gmail.com


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Вчера 01:20Bravar zavaruvac

Za odrzuvanje na postrojki i masini vo proizvostvo. I sechenje na met...


40 €
или предлог цена
30 јун 23:44Baram Rabota Da Cuvam Deca I Stari Lica

Seriozna Zena Bara Rabota Da Cuva Deca, Stari Podvizni Lica I Po Potr...


1 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

30 јун 17:17Sofer so 20-godisno iskustvo bara rabota

Baram rabota za vozac vo 2-ka vo megjunaroden transport. imam Slove...


По Договор
или предлог цена
Куманово

Барам работа

30 јун 16:34Барам работа !!!

Барам работа како ИТ Техничар за одржување на компјутери и компјутерс...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Барам работа

30 јун 10:20Rabota vo Germanija- 5 sidari, 5 tesari

Rabota vo Germanija- se barat 5 sidari i 5 tesari. Uslovi - 12 evra ...


12 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

30 јун 08:58Пица мајстор

Ресторански пекар/фурнаџија/пица (22 години искуство) мајстор бара ра...


1.500 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Барам работа

30 јун 03:34Изработка на архитектонска документација , 3Д проекти

Нудиме изработка на целосна проектна документација по поволна цена. ...


100 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

29 јун 15:42Превод и обработка на податоци

Доколку Ви е потребна помош, ќе Ви помогнеме при: - Изработка на к...


300 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

28 јун 14:02Izrabotka na mebel !

Izrabotka na sekakov vid na mebel ! Mebel po merka ! Kujni, Plakari...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Барам работа

28 јун 13:31Baram Rabota samo PRVA SMENA

Baram Rabota samo PRVA SMENA. Bilo kakva rabota da li na tezina da li...


1 МКД
или предлог цена
Чаир / Скопје

Барам работа

27 јун 16:30Casovi kondiciono gradsko vozenje

Stalozen instruktor, profesionalec, dava casovi po kondiciono vozenje...


500 МКД
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Барам работа

27 јун 14:16Pekar bara honorarna rabota

PEKAR (Lisnato testo, Polulisnato testo, Beli peciva) Baram honorar...


10 МКД
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Барам работа

26 јун 16:37Elektricar za montiranje i instaliranje

Поправка и замена на: табли осигурачи прекинувачи шуковци фид ск...


10 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Барам работа

26 јун 10:38Higenicarka

40 godisna zena bara rabota kako higenicarka na stanovi , kukji , obj...


10 €
или предлог цена
25 јун 16:44ВОЗАЧ СО " Д" Категорија

Возач со Д категорија,сертификат,возачка картица бара работа


100 €
или предлог цена
25 јун 11:12Барам Работа Дистрибутер Достава Baram Rabota Distributer

Барам работа како дистрибутер,доставувач,курир,достава на пратки,дост...


24.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

24 јун 15:07ВОЗАЧ СО Ц,Е,Д БАРА РАБОТА

Барам работа поседувам возачка картица,и сертификат за возач. Посед...


100 €
или предлог цена
24 јун 10:35PLOCKAR-KERAMICAR

Lepenje plocki:kupatila,kujni,hodnici.terasi,skali.i dr. BRZO KVALITE...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Барам работа

23 јун 07:15Izvrsuvame renoviranje na vasiot Dom

Krecenje.Gletuvanje.Vnatresen Abrit.Vodovod.Odvod.Lepenje Plocki.Ruse...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Барам работа

23 јун 07:15Baram rabota odrzuvanje domakin

Baram rabota kako majstor odrzuvanje domakin na zgrada skrateno rabot...


1 €
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Барам работа

22 јун 15:49Cuvar, Чувар, Обезбедување, Obezbeduvanje, nokna smena нокна

Барам работа како чувар на кафич или на објект или било каква работа ...


1.232.142 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

22 јун 11:14Rabota kako sofer

Baram rabota kako profesionalen vozac vo zemjata i stranstvo i gi pos...


232 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

22 јун 11:12D kategorija BARAM HONORARNA RABOTA

Vozac so D kat.baram honorarna rabota Dig.kartica Sersifikat Lekar...


11 МКД
или предлог цена
22 јун 10:48Baram rabota so C kategorija Kontakt - 071-267-141

Baram rabota so C kategorija Kontakt - 071-267-141


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

22 јун 10:40Baram Rabota kako sofer so C-kat. Imam i ADR

Baram rabota kako sofer so C kategorija .....imam i ADR sertifikat .....


По Договор
или предлог цена
22 јун 08:29Baram rabota vo Germanija imam. BG komplet

Baram rabota vo germanija poseduvam komplet bg. Dok. Rabotam bravarij...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

21 јун 23:26kontrolor na masinski delovi

inspektor za kontrola na kvalitet na masinski delovi vo megufazna i z...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

21 јун 22:08Украинки барат работа во странство

Украинка 49 години, заедно, со ќерка 18 години, која има добро познав...


1 €
или предлог цена
Неготино

Барам работа

21 јун 18:49Baram rabota

Baram rabota kako kelner samo za svadbi i proslavi na dnevnica. Ohri...


По Договор
или предлог цена
21 јун 17:45Bravar so iskustvo bara rabota

Bravar so iskustvo bara rabota. telefon 070751476 Branko


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

21 јун 14:24"Povikuvacki sistem" za sendvicara-sendvicari,pekari i sl..

Povikuvacki sistem,korisen,kompakten,idealen i specijaliziran za send...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

21 јун 13:50Bezicen sistem "POVIKAJ KELNER - KONOBAR"

Bezicen moderen i efikasen sistem "povikaj kelner" idealen za restora...


1 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

21 јун 13:50Страна 1 од 16

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам