Цела Македонија
                   
639 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Prosetki i zdravje na stari lica

Kondicionen trener sportist nudi za stari lica prosetki koja pomagaat...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

26 мај 17:07BARAM RABOTA KAKO ODGOVOREN NA VOZEN PARK

Baram rabotno mesto kako odgovoren za vozen park vo Skopje... Polože...


60.000 МКД
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Барам работа

26 мај 14:43Барам да чувам старо лице

Барам да чувам старо лице 5, 6 или 8 часа на ден. По можност да е во...


17.500 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Барам работа

26 мај 10:10Vozrasna zena bara da cuva dete

Vozrasna zena bara da cuva dete ili pomos vo domakinstvo so predhod...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

24 мај 19:49Baram rabota pomosnik na vodoinstalater

Ozbilen bara seriozen majstor za vodovod so kogo bi rabotel kako pomo...


По Договор
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Барам работа

24 мај 13:56Rabota od doma

baram rabota od doma imam prostor deloven


По Договор
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Барам работа

24 мај 13:42Baram rabota za cistenje kancelarii i zdravstveni ordinacii

Baram rabota za cistenje na kancelarii, zdravstveni ordinacii i sl. T...


По Договор
или предлог цена
22 мај 16:46Барам работа во Германија како IWE инженер

Барам работа во Германија како дипломиран машински инженер со огромно...


3.000 €
или предлог цена
22 мај 08:08lektor

Student srpski jazik vrsi lektura razlicini tekstovi(diplomski, publi...


По Договор
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Барам работа

21 мај 15:05Исклучителен продавач, преговарач, промотер и тренер

Ако сакате да ви цвета бизнисот, имам долгогодишно искуство во продаж...


3 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

20 мај 11:29Baram rabota kako Dadilka ili Bejbisiter !!

Zena , 38god , od nas. Aerodrom , Imam zavrseno Visoko obrazovanie...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

16 мај 18:02Se Bara Rabota !!!

Bilo Kakva ..... Iskustvo vo : Prodazba , Telemarketing , so deca ...


400 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

16 мај 17:58Preselbi frlanje sut cistenje podrumi i drugi uslugi

Preselbi frlanje sut cistenje podrumi i drugi uslugi


1.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

16 мај 12:56Baram Burekdjija

Baram Burekdjija Kontakt Telefon Sve informacije na TELEFON 07...


1 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

Барам работа

14 мај 09:59CUVAM STARI I VOZRASNI LICA

Baram da cuvam Lice koe ima potreba od griza i nega Vo Švajcarija - ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

13 мај 10:52Sloboden vozac so C kategorija

Baram rabota so C kategorija !!


1 МКД
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Барам работа

11 мај 20:33BARAM RABOTA CUVAR NOKjNA SMENA

Baram rabota cuvar nokjna smena za obezbeduvanje na bilo kakov obijek...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Барам работа

10 мај 07:49Baram. rabota so C Kategorija

072733888 Imam 29 godini


1 €
или предлог цена
Сарај / Скопје

Барам работа

09 мај 19:47Нега и грижа за деца и стари лица

Над 20 годишно искуство со чување на дечиња од најмала возраст и гриж...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Барам работа

09 мај 10:05Monter na mebel

Montirame demontirame mebel,pllakari,komodi,kujni Vrsime skrsenje n...


1 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

Барам работа

08 мај 23:08ČUVAM I NEGUVAM IZNEMOŠTENI LICA

Seriozna žena , so golemo rabotno iskustvo, čuva i neguva stari i mla...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

07 мај 16:22BARAM RABOTA VO ZASTITNO DRUSTVO

Zenska osoba telesen invalid bara rabota vo zastitno drustvo VO BITO...


По Договор
или предлог цена
07 мај 14:11Дадилка бара работа

Пензионирана воспитувачка од градинка, со долгогодишно искуство и пре...


18.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

05 мај 07:01PICA majstor so EU dokumenti

baram rabota za STRANSTVO pastrmajlii,pici,burek....... Viber ;...


1 €
или предлог цена
03 мај 22:43Keramicar Bara Rabota

Plockar(Keramicar) Bara Vrabotuvanje ... Skopje Viber -072772606


По Договор
или предлог цена
Чаир / Скопје

Барам работа

01 мај 01:53IMAME POTREBA OD VOZAC/VOZACI SO ISKUSTVO

Imame potreba od sofer-soferi so iskustvo So E kategorija Vozenje Rel...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

29 апр 10:56SOFER

Baram rabota so C kategorija


5 €
или предлог цена
Куманово

Барам работа

28 апр 10:34Baram rabota ko KLUCAR BRAVAR za vo STRANSTVO

Baram rabota ko KLUCAR BRAVAR za vo STRANSTVO. İmam 25 godini i imam ...


1 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

Барам работа

27 апр 00:16Baram Rabotaa Dostavuvac

Baram Rabota Kako Dostavuvac so b Kategorija


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Барам работа

26 апр 18:04Baram rabota vozac / sofer so C kategorija

Angliski jazuk Francuski jazik Kompjuterski vestini Vozacka C kate...


1 €
или предлог цена
Градско / Велес

Барам работа

24 апр 10:35Rabota

Baram rabota Iskusen vozac Kategori. B.C.E.D 070265700


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

23 апр 02:18Baram rabota

Cistam kancelarii,skali vo stambeni objekti do 4 kata,rascistuvam po...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Барам работа

19 апр 13:49GIPSAR MOLER

Baram rabota monter za gips (oblogi, dzidovi, plafoni) i molerski rab...


1.800 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Барам работа

18 апр 20:47Barm da rabotam od doma

Baram da rabotam doma kako sklopuvanje na elektrenika sklapanje na...


55 €
или предлог цена
Илинден / Скопје

Барам работа

18 апр 15:04Xaus majstor baram rabota

Xaus majstor vo domovi i firmi


55.555 €
или предлог цена
17 апр 19:25Vozac so B C E D

Baram rabota kako vozac na avtobus kamion imam iskustvo okolu 20 godi...


6 МКД
или предлог цена
Куманово

Барам работа

15 апр 09:25KOSENJE NA TREVA,STRIZENJE OGRADA,ODRZUVANJE HIGIENA VO DVOR

Kosenje na treva,strizenje ogradi,odrzuvanje na dvorni povrshinii,kak...


1 МКД
или предлог цена
13 апр 05:01Student bara rabota so pola rabotno vreme

Студирам на Филозофскиот Факултет при УКИМ и потребни ми се парични с...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Барам работа

08 апр 21:22Student bara rabota za vreme na vikend

Студирам при УКИМ и потребен ми е дополнителен извор на доход. Би раб...


1 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Барам работа

08 апр 18:15Baram rabota kako cuvar vozac so C

Baram rabota kako vozac ili cuvar Poseduvam B i C kategorija so C nem...


По Договор
или предлог цена
07 апр 00:11Страна 3 од 16

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам