Цела Македонија
Подкатегорија:
                   
650 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Piano Petrof

Продавам Piano Petrof со три педали. Одлично сочуван.


1.700 €
или предлог цена
Денес 12:19Roland G-1000

gotovi ritmovi i boi, reproducura midi fajlovi...... Midi vlez i iz...


300 €
или предлог цена
Денес 10:08Pijano PETROF

Pijanoto ne e koristeno, isto e kako novo vo fabricna sostojba origin...


1.500 €
или предлог цена
Денес 09:10SINTISAYZER ELEGANCE JC-5489

Ispraven do posledno kopche so mnogu boi i ritmovi 4 oktavi golem...


5.500 МКД
или предлог цена
Денес 06:54Korg pa4x 61

Bez nikakov problem bez grebatinka kako nov


2.400 €
или предлог цена
Денес 01:31  НОВ ОГЛАС

Prodavam Pijano Petrof socuvano

Prodavam Pijano Petrof dobro socuvano so dve predali.. malku upotrebu...


1 €
или предлог цена
Вчера 23:53Korg pa 900

Prodavam odlicno socuvan korg pa 900 , komplet so futrola inf. na Tel...


1.300 €
или предлог цена
Вчера 13:33Prodavam KORG Pa4X ODLICEN

Sajzerot e vo odlicna sostojba, kupen e Nov vo MK, malku raboten. Cen...


1 €
или предлог цена
Вчера 13:18Пијано Чаика Pijano

Се продава пијано Чаика во одлична состојба


750 €
или предлог цена
Вчера 11:45Korg pa 3x 256 64keys

Prodavam Korg pa3x 256 ram. Odlicno socuvan bez zabeleski. Moze zamen...


1.350 €
или предлог цена
Вчера 11:05KORG PA600 KORG PA 600 NOV

Korg pa 600 Korg pa600 sintisajzer aranzer so dobar set vo nego sprem...


800 €
или предлог цена
Вчера 10:42KORG KRONOS 1 3gb STAKLO

Korg Kronos 1 3gb Kupen od Melbourne Australia februari 2020 od magac...


1.850 €
или предлог цена
Вчера 10:42Korg pa 900

Odlicno zacuvan, se si funkcionira bez problem, sleduva so ubav set i...


1.299 €
или предлог цена
Вчера 10:11Korg XVP-10 Pedalja

Se prodava korgova pedala vo besprekorna sostojba bez nikakvi mani


110 €
или предлог цена
Вчера 02:52Korg i 30 HD milenium

Aranzer Korg i 30 Hd milenium Sreden so Ritmovi Cena 380€ 076 845 ...


380 €
или предлог цена
Вчера 00:08Korg pa 900

Sajzerot e odlicen, ispraven 100%, se prodava komlpet so set i futrol...


1.350 €
или предлог цена
09 авг 15:28Prodavam Sintisajzer Tehnics sx-KN501

Sitisajzer tehniks sx kn 501 ispraven sochuvan 170e.


170 €
или предлог цена
09 авг 14:53SINTISAYZER--USB EMULATOR

USB emulator za sintisayzeri --2600--prodadeno lesno se montira -na...


1.000 МКД
или предлог цена
- 62 % Попуст
2.600 МКД
09 авг 06:56sajzer

dobro socuvan moze zamena za skuter


1 €
или предлог цена
09 авг 00:05Pijano yamaha

Pijano yamaha za povekje stilovi na muzika so mnogu oprema kupeno od ...


2.000 €
или предлог цена
08 авг 22:04Skoro nov Yamaha PSR E263

Sintisajzerot e skoro nov,zemen nov od savajcarija ,pogoden za pocetn...


9.500 МКД
или предлог цена
08 авг 15:33Korg Kronos 2

Korgot e kako nov donesen od Finska sviren vo domashni uslovi povekje...


2.200 €
или предлог цена
08 авг 12:31Продавам клавир Alexander Herrmann- германски

Продавам клавир Alexander Herrmann- германски, одлично сочуван и нашт...


2.000 €
или предлог цена
08 авг 10:47Korg pa 900

Vo odlicna sostojba, raboti perfektno, sleduva kopmlet so futrola in...


1.350 €
или предлог цена
07 авг 20:52CASIO CT-470 KASIO SINTISAJZER ZA POCETNICI

Casio sintisajzer za pocetnici


5.500 €
или предлог цена
07 авг 17:31Prodavam Pianino Alexander Herrmann

Se prodava pianino marka Alexander Hermann. Moze da se proveri vo bi...


550 €
или предлог цена
- 15 % Попуст
650 €
07 авг 09:04SINTISAYZERI CASIO SA-20 I SA -21

Vo ispravna sostojba -do posledno kopche 100 boi i ritmovi --so vg...


2.900 МКД
или предлог цена
07 авг 08:07SINTISAYZER MEDELI MC-3A

Sintisayzer model MEDELI MC-3A (stereo electronic keyboard), 4-oktavi...


2.500 МКД
или предлог цена
06 авг 20:50Digital Piano CASIO Privia PX-S1000 Клавир Пиано Klavir

Digital Piano CASIO Privia PX-S1100 Цена: 33.000,- мкд. Софисти...


33.000 МКД
или предлог цена
06 авг 18:23Digital Piano YAMAHA Clavinova CVP-605 Клавир Пиано Klavir

YAMAHA Digital Piano Clavinova CVP-605 Цена: 2.500,- евра Месечна ...


2.500 €
или предлог цена
- 37 % Попуст
3.999 €
06 авг 18:09Digital Piano YAMAHA Clavinova CVP-501 Клавир Пиано Klavir

YAMAHA Digital Piano Clavinova CVP-501 Цена: 1.500,- евра Месечна ...


1.500 €
или предлог цена
- 40 % Попуст
2.499 €
06 авг 18:09Piano Rösler R-107 Пијано Пиано Пијанино Pijano Pijanino

RÖSLER R-107 Upright Piano 3 педали, орев, отворени пори Цена: 1.49...


1.499 €
или предлог цена
- 17 % Попуст
1.799 €
06 авг 18:09Piano C. BECHSTEIN Pijano Klavir Пијано Клавир

Со особено задоволство Ве покануваме на пробно свирење и презентација...


По Договор
или предлог цена
06 авг 18:09Piano Burger & Jacobi B-116 Пијано Пиано Пијанино Pijano

BURGER & JACOBI B-116 "Swiss Made" Акциска цена: 2.999,- евра Мес...


2.999 €
или предлог цена
- 50 % Попуст
5.999 €
06 авг 18:02STALKA I KABEL BESPECO

Prodavam stalak za klavijatura i kabel od poznatiot Italijanski brend...


60 €
или предлог цена
06 авг 15:53Синтисајзер за почетници

Се продава синтисајзер CASIO, одличен за почетници заедно со постоље ...


8.500 МКД
или предлог цена
06 авг 15:47Prodavam pijanino Ukraina

Продавам сочувано пијанино со две педали марка Украина


1.100 €
или предлог цена
06 авг 10:03Yamaha psr9000pro

Se prodava yamaha psr 9000 pro sreden so setovi


350 €
или предлог цена
05 авг 17:53Korg Pa 900

Sintisajzerot e super socuvan, se funkcionira na nego, sleduva so fut...


1.299 €
или предлог цена
05 авг 10:37Piano Ukraina

Се продава супер одржано пијано, долго време некористено....


599 €
или предлог цена
- 8 % Попуст
650 €
04 авг 21:12Страна 1 од 17

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам