Цела Македонија
Подкатегорија:
                   
645 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Piano C. BECHSTEIN Pijano Klavir Пијано Клавир

Со особено задоволство Ве покануваме на пробно свирење и презентација...


По Договор
или предлог цена
06 авг 18:09Piano Burger & Jacobi B-116 Пијано Пиано Пијанино Pijano

BURGER & JACOBI B-116 "Swiss Made" Акциска цена: 2.999,- евра Мес...


2.999 €
или предлог цена
- 50 % Попуст
5.999 €
06 авг 18:02Синтисајзер за почетници

Се продава синтисајзер CASIO, одличен за почетници заедно со постоље ...


8.500 МКД
или предлог цена
06 авг 15:47KORG PA 600 NOV SINTISAJZER KLAVIJATURA ARANZER

Korg pa 600 sintisajzer aranzer so dobar set vo nego spremen za svirk...


800 €
или предлог цена
04 авг 19:57YAMAHA PSR S-500 - Aranžer / USB

Се продава многу малку користен сајзер YAMAHA PSR-S500 - одличен Аран...


300 €
или предлог цена
04 авг 19:15Korg x5

Socuvan so torbica


150 €
или предлог цена
04 авг 15:54Korg Kross 2

Kako nov! Koristen pretezno vo domasni uslovi. Prv sopstvenik. Celosn...


450 €
или предлог цена
04 авг 15:13Se prodava sintisajzer

Se prodava sintisajzer raboti na baterii. Cena po dogovor


1 €
или предлог цена
03 авг 11:48Rammemori korg 256

Orginalni rammemori korg exb 256


100 €
или предлог цена
01 авг 16:10SINTISAJZER KORG-TR - HARMONIKA HOHNER VERDI-5

Harmonika HOHNER VERDI-5,kako nova ne svirena.120 basa,11 registri+st...


По Договор
или предлог цена
01 авг 07:43Casio so sedum oktavi

Zamena za klavir za pocetnici 078474105


350 €
или предлог цена
31 јул 20:06КЛАВИРШТИМЕР - Техничар

Клавирштимер - техничар нуди услуги во вашите домови со одличен квали...


1 €
или предлог цена
31 јул 18:48Phat Boy - midi kontroler

www.keyfax.com/keyfax/phatboy/phatcompat.html Na oficijalniot webs...


По Договор
или предлог цена
31 јул 12:09Pijanino

Pijanino staro germansko na prodazba, vo proces na restavracija. Obno...


400 €
или предлог цена
31 јул 08:52Piano Ukraina

Piano Ukraina, odlična sostojba


2.500 €
или предлог цена
30 јул 16:35KORG TRITON SAMPLER

Sintisajzerot e vo Odlicna sostojba od stranstvo donesen,Ne e sviren ...


450 €
или предлог цена
28 јул 10:44Korg pa1000 extra zacuvan

korg pa1000


1.599 €
или предлог цена
28 јул 06:53SINTISAYZER CD-30 GENERAL MUZIK

Mnogu malku koristen --kako nov so flopy disk (moze da se stavi mp3 ...


8.800 МКД
или предлог цена
28 јул 06:51korg pa 900

Top aranzer so vokalizer i celosno sreden za ziva svirka.!!! Poln so...


1.200 €
или предлог цена
27 јул 01:48korg pa 900

top aranzer so vokalizer i celosno sreden za ziva svirka poln so semp...


По Договор
или предлог цена
26 јул 08:09SINTISAYZER model --HTC-5410

Ispraven kako nov --se si raboti do posledno kopche 4.5 oktavi -- ...


2.100 МКД
или предлог цена
25 јул 07:45Roland sh-32

Prodavam synth Roland sh-32. Poveke info tuka: https://www.roland.com...


400 €
или предлог цена
25 јул 06:02Yamaha PSR 540

Se prodava sintisajzer Yamaha 540 floppy disk aranzer komplet so adap...


269 €
или предлог цена
- 4 % Попуст
279 €
24 јул 22:29Klavir - Pijano

Klavirot e vo besprekorna sostojba, koristen e za domasni potrebi. Kl...


750 €
или предлог цена
23 јул 21:57Prodavam Pijano Ukraina

Prodavam odlicno socuvano Pijano - marka Ukraina, od profesor po muzi...


800 €
или предлог цена
23 јул 13:18SINTISAJZER / СИНТИСАЈЗЕР

ПРОДАВАМ НОВ СИНТИСАЈЗЕР за ДЕТСКА ВОЗРАСТ СПАКУВАН во КУТИЈА. СИНТИС...


1.300 МКД
или предлог цена
23 јул 09:02Korg Pa3X

Се продава половен, професионален аранжер Korg Pa3x. Инструментот е п...


1.300 €
или предлог цена
21 јул 15:47KORG PA3X 256 RAM

Prodavam Korg-Pa3X 256 Ram ,plus socket torba za nego, vo besprekorna...


1.300 €
или предлог цена
21 јул 14:49Prodavam soft piano , futrola za kamera ili aparat.

Prodavam soft piano 50 eur, futrola za kamera ili aparat 20 eur i sta...


1 €
или предлог цена
21 јул 12:58Se prodava pijano Tchaika

За подетални информации јавете се на: Пеце 078272840 078272840 0...


850 €
или предлог цена
20 јул 15:39Se prodava piano PETROFF

Se prodava piano PETROFF Zacuvano e, se funkcionirat super Dopolnite...


1.100 €
или предлог цена
20 јул 08:56SINTISAYZER Technics KN 1000

Dobro sochuvan --ispraven do posledno kopche mnogu ritmovi --- i bo...


8.800 МКД
или предлог цена
20 јул 08:34SINTISAYZER ALGENTONE--DM-280

Ispraven do posledno kopche 4 -oktavi so vgradeni zvuchnici rab...


2.200 МКД
или предлог цена
16 јул 23:34Digital Piano CASIO Celviano AP-710 Клавир Пиано Klavir

- Kонструирано во соработка со C.BECHSTEIN - CASIO Celviano AP-710...


130.600 МКД
или предлог цена
15 јул 13:39Digital Piano CASIO Privia PX-870 Клавир Пиано Klavir

Digital Piano CASIO Privia PX-870 Цена: 69.000,- мкд. Месечна рат...


69.000 МКД
или предлог цена
15 јул 13:38Digital Piano CASIO Privia PX-770 Клавир Пиано Klavir

Digital Piano CASIO Privia PX-770 Цена: 53.700,- мкд Месечна рата...


53.700 МКД
или предлог цена
15 јул 13:38Digital Piano CASIO Celviano AP-470 Клавир Пиано Klavir

Digital Piano CASIO Celviano AP-470 Цена: 77.400,- мкд Месечна ра...


77.400 МКД
или предлог цена
15 јул 13:38Digital Piano CASIO Celviano AP-270 Клавир Пиано Klavir

Digital Piano CASIO Celviano AP-270 Цена: 56.320,- мкд. Месечна р...


56.320 МКД
или предлог цена
15 јул 13:38Digital Piano CASIO Privia PX-S1100 Клавир Пиано Klavir

Digital Piano CASIO Privia PX-S1100 Цена: 41.590,- мкд. Месечна р...


41.590 МКД
или предлог цена
15 јул 13:38Digital Piano CASIO Privia PX-3100 Клавир Пиано Klavir

Digital Piano CASIO Privia PX-S3100 Цена: 59.520,- мкд. Месечна ра...


59.520 МКД
или предлог цена
15 јул 13:38Страна 2 од 17

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам