Цела Македонија
Подкатегорија:
                   
642 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Digital Piano CASIO CDP S-110 Клавир Пиано Klavir Pijano

Digital Piano CASIO CDP-S110 Цена: 29.230,- мкд. Месечна рата: 1.2...


29.230 МКД
или предлог цена
15 јул 13:38Boss SP505 Sampler

Prodavam Boss SP505 Sampler skoro nov ,zacuvan kako nov ,so kartica ....


320 €
или предлог цена
15 јул 12:59Sintisajzer KORG PA 800

Prodavam KORG PA 800 so 256 ram memorija Odlichno sochuvan kako nov...


1 €
или предлог цена
15 јул 06:20korg LE

sajzerot e extra socuvan so 64 ram i karticka ima i kufer


230 €
или предлог цена
14 јул 04:48KORG PA 80

Prodavam Korg pa 80 vo ispravna sostojba ,opremen so ritmovi za narod...


400 €
или предлог цена
13 јул 00:09Пијано PETROF

Во одлична состојба


1.800 €
или предлог цена
12 јул 09:55Moog VCF

Moog VCF 24dB LPF vo 4U format ,moja izrabotka ,poveke na http://synt...


2.200 МКД
или предлог цена
11 јул 20:05Korg 01/Wpro

Sajzerot e vo odlichna sostojba, rabotat site dirki i dugminja. Infor...


300 €
или предлог цена
11 јул 09:04PIJANO LEGNICA

Бренд: LEGNICA Модел: M110 Исправено пијано-Пијанино Боја: Americ...


1.400 €
или предлог цена
10 јул 12:44Korg pa4x kako novvvvvvv

Bukvalno kako nov nitu edna mala grebnatinka zaa poveke informacii ja...


По Договор
или предлог цена
09 јул 10:12SINTISAJZER YAMAHA DSR1000

Ispraven socuvan


300 €
или предлог цена
06 јул 17:46PIANO RIGER

Počituvani, prodavam mnogu sočuvano piano. Povelete i uverete se. Vi ...


1.100 €
или предлог цена
06 јул 12:54Korg kronos 2 kako novvvvvvvv

Korg kronos 2 kako novvv bukvalnoooooo


2.300 €
или предлог цена
05 јул 21:14Casio Sintisajzeri

Se prodavaat dva Casio sintisajzeri kompletno ispravni.


5.500 МКД
или предлог цена
04 јул 15:13KURZWEIL K-2000V3

KURZWEIL K-2000V3 kako nov,64mb pe ram so kufer. 070621298


350 €
или предлог цена
04 јул 13:43Sintisajzer Technics

Prodavam sintisajzer Technics KN 800, 077 790 226 kosta


140 €
или предлог цена
04 јул 13:28KORG Pa5X

⚫ Pa5X PROFESSIONAL ARRANGER • 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА • PREMIUM CUSTO...


266.600 МКД
или предлог цена
01 јул 13:19kuferi za sajzer

prodavam kufer za sajzer idealni za korg serija od tipot korg le korg...


40 €
или предлог цена
30 јун 18:27Technics KN3000 Arandzer

Sintisajzerot e vo Odlicna sostojna od stranstvo donesen,Arandzer so ...


450 €
или предлог цена
29 јун 09:48ЕЛЕКТРИЧНО ПИЈАНО

Електрично пијано ARIUS - YAMAHA краток период користено....речиси к...


45.000 МКД
или предлог цена
28 јун 19:18Продавам нов синтисајзер

Продавам нов (полупрофесинален) синтисајзер , одличен за почетници, ...


3.000 МКД
или предлог цена
28 јун 09:25Yamaha PSR F51 kako nov.

Malku koristen.


7.000 МКД
или предлог цена
27 јун 11:43Sintisajzer YAMAHA

Ispraven za pocetnici. made in japan ne e cina


1 €
или предлог цена
27 јун 10:38Пијано Петров

Добро сочувано пијанино Петров во многу добра состојба.


65.000 МКД
или предлог цена
23 јун 12:35Продавам пијанино

Продавам сочувано пијанино "Украина", во добра состојба.Итно и поволн...


По Договор
или предлог цена
21 јун 19:35Prodavam sajzer

Prodavam YAMAHA sajzer JAPAN skoro nov


5.000 МКД
или предлог цена
18 јун 08:29Piano Ukraina Novo

Piano ekstra novo. Po dogovor


1.500 €
или предлог цена
17 јун 15:30NOV SINTISAJZER ZA POCETNICI

NOV SINTISAJZER ZA POCETNICI CENA 2000 DEN


2.000 МКД
или предлог цена
17 јун 08:51NOV SINTISAJZER ZA POCETNICI

NOV SINTISAJZER ZA POCETNICI CENA 2000 DEN


2.000 МКД
или предлог цена
17 јун 08:51Дигитално пијано Yamaha P95

Се продава половно и комплетно зачувано дигитално пијано Yamaha p95b....


28.000 МКД
или предлог цена
02 јун 19:16Yamaha PSR 275

Се продава неупотребуван синтисајзер Yamaha PSR 275


8.000 МКД
или предлог цена
02 јун 19:13Akai S5000

Prodavam sempler Akai S5000 ,malku koristen samo vo studio (kako nov)...


420 €
или предлог цена
02 јун 16:25Сентисизер

Се продава vamaha psr 420 sajzer


9.000 МКД
или предлог цена
02 јун 06:50ROLAND FANTOM X8

Malku koristen kako nov Cena po dogovor 070 452-873 070 452-873...


1 €
или предлог цена
31 мај 23:36KLAVIR SCHIEDMAJER VO ODLICNA SOSTOJBA

Se prodava klavir marka SCHIEDMAJER - germanski vo odlicna sostojba.


По Договор
или предлог цена
31 мај 11:46PIJANO PETROF

Prodavam pijano PETROF koristeno vo domasni uslovi. Imeto na pijanoto...


2.500 €
или предлог цена
30 мај 11:20Korg N5ex

Extra socuvan, malku koristen samo vo studio.


220 €
или предлог цена
28 мај 23:40Piano Zimmermann Z-107 Пијано Пиано Пијанино Pijano Pijanino

ZIMMERMANN Upright Piano Z-107 Цена: 79.950,- мкд. Месечна рата: ...


1.300 €
или предлог цена
28 мај 13:50Piano Petrof P-113 Пијано Пиано Пијанино Pijano Pijanino

PETROF Upright Piano 2 педали Цена 1.499,- евра Месечна рата 42,- ...


1.499 €
или предлог цена
28 мај 13:50Yamaha P-45 Set

Mnogu malce koristeno vo perfektna sostojba.


550 €
или предлог цена
27 мај 13:32Страна 3 од 17

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам