Цела Македонија
Подкатегорија:
                   
596 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Se prodava korg x 5d

Se prodava korg x5d socuvan kako nov so nov kufer Moze zamena za z...


15.000 МКД
или предлог цена
06 фев 20:15Prodavam pijanino Ukraina

Se prodava pijanino Ukraina so 3 pedali vo odlicna sostojba. Za isto...


700 €
или предлог цена
02 фев 11:40prodavam piano Petrof

prodavam piano Petrof A klasa kontakt Violeta 070809376


1.200 €
или предлог цена
31 јан 12:51Korg Triton Le

Sintisajzerot e solidno socuvan, ne e kako nov, no funkcionira se na ...


180 €
или предлог цена
23 јан 17:52KORG PA600

KORG PA600


650 €
или предлог цена
10 јан 21:03KORG TRITON

Prodavam sajzer KORG TRITON so USB 070729979


220 €
или предлог цена
07 јан 12:48Piano digital (пијано) Tuanas

Se prodava Digital Piano marka TUANAS so mn dobar i kvaliteten zvuk.....


550 €
или предлог цена
21 дек 19:55Синтисајзер полупрофесионален

Продавам неупотребуван нов синтисајзер со многу функции. Во оригиналн...


6.000 МКД
или предлог цена
15 дек 16:27YAMAHA PSR E-373

Prodavam Yamaha Psr E-373 kupen od Do Re Mi - Skopje kupen letoto ...


160 €
или предлог цена
08 дек 19:32Korg Pa500-ORT 61-Key Professional Arranger Oriental HITNO!!

Se prodava korg pa500 potpolno ispraven kako nov so adapter i postolj...


550 €
или предлог цена
06 дек 20:33Torbici-futroli za sajzeri i mikseti

Se prodava Novi Torbici za dynacord powermate 3-1000/1600, i Sintisaj...


1 €
или предлог цена
04 дек 14:06Korg pa800

Sajzerot e socuvan i ispraven mozna zamena


500 €
или предлог цена
02 дек 20:27Pijano Yamaha Silent

Se prodava pijano "YAMAHA- Silent" ,mnogu kvalitetno,vo odlicna sosto...


По Договор
или предлог цена
27 ное 17:54Piano Legnica

Prodavam piano "Legnica" malku koristeno vo domasni uslovi. Pianoto i...


800 €
или предлог цена
11 ное 12:44RAM MEMORY 256 za KORG M3 KORG PA 3X PA2X

256 Ran memorija za KORG M3 korg pa3x korg oa2x


110 €
или предлог цена
10 ное 13:04NOV SINTISAJZER ZA POCETNICI

NOV SINTISAJZER ZA POCETNICI SO 5 OKTAVI SAJZEROT RABOTI NA STRUJA, ...


3.200 МКД
или предлог цена
04 ное 12:38MELODION suzuki / melodika

Prodavam muzicki instrument nov nikogas ne koristen melodion suzuki m...


100 €
или предлог цена
02 ное 18:19Piano STEINGRAEBER & SÖHNE Pijano Klavir Пијано Пијанино

Steingraeber & Söhne Година на производство: 1912 “Made in Germany”...


19.999 €
или предлог цена
01 ное 15:22CASIO CTK 550 kako nov sintisajzer

Se prodava mnogu malko koristen sintisajzer dobien na poklon. Vo odli...


160 €
или предлог цена
30 окт 19:33Triton Le КАПАК

Капак - 1200 Лева страница - 300 Профил-држач - 500


1.500 МКД
или предлог цена
30 окт 09:06Prodavam sintisajzer

Prodavam sintisajzer so kartica 15.000den Tel.070 343 593


15.000 МКД
или предлог цена
26 окт 12:01германско пиано RONISCH

Хитно Се продава германско пиано Ronisch


1.000 €
или предлог цена
24 окт 11:18Elektricno pijano Casio CSP 700

Se prodava elektricno pijano Casio CSP 700 Elena 075/283-649


9.000 МКД
или предлог цена
23 окт 17:25NOV SINTISAJZER

NOV SINTISAJZER ZA POCETNICI SO 61 DIRKA


3.200 МКД
или предлог цена
17 окт 01:02SINTISAJZER PA800

SINTISAJZER PA800 V2 SO MP3, RANEC I STALKA.. INFO 078-320- 240 / 0...


600 €
или предлог цена
14 окт 12:06ВНИМАНИЕ!

Пијаното е специфичен инструмент на кој што му е потребно периодично ...


По Договор
или предлог цена
05 окт 22:04NOV SINTISAJZER ZA POCETNICI

NOV SINTISAJZER ZA POCETNICI


3.200 МКД
или предлог цена
29 сеп 15:54NOV SINTISAJZER

Potpolno nov spakuvan vo kutija 5 oktavi Moze da se isprati po Kargo...


3.200 МКД
или предлог цена
29 сеп 15:53Kufer za KORG KROME 61, TR, KROSS, LE, X3

Poloven zachuvan Vnatresni dimenzii : 1070 x 350 x 110 mm


3.500 МКД
или предлог цена
25 сеп 00:50Korg pa900...prodavam sajzer,sintisajzer,prodavam!

Bez ni edna zabeleska,moze zamena za pa3!


1.000 €
или предлог цена
21 сеп 18:22Дигитално пијано KORG LP-180

Дигитално пијано KORG LP-180, достапно во бела и црна варијанта.


37.150 МКД
или предлог цена
21 сеп 13:38KUFER ZA JUZY SOUND

Kufer za Juzy sound so prostor za adapter i kabel


2.200 МКД
или предлог цена
17 сеп 23:23Продавам пијанино Аккорд

На продажба е многу сочувано пијанино со три педали од украинска фирм...


700 €
или предлог цена
17 сеп 11:28klavir pijano petrof

klavirot e vo perfektna sostojba vredi da se proba


1.999 €
или предлог цена
11 сеп 16:46Се продaвa Kord Pa1x Pro

Синтисaјзерот е во солиднa состојбa со мaли недостaтоци, зaрaди тоa и...


350 €
или предлог цена
09 сеп 13:00Prodavam klavir

Prodavam pijano "Belarus"


1.500 €
или предлог цена
31 авг 08:07Пијанино Аккорд

Се продава одлично сочувано, некористено пијано, марка Аккорд, 3 педа...


По Договор
или предлог цена
22 авг 13:23YAMAHA F51 Sintisajzer

Купен пред 1.5 година, воопшто не е користен


10.000 €
или предлог цена
15 авг 12:23YAMAHA F51 Sintisajzer

Купен пред 1.5 година, воопшто не е користен


10.000 €
или предлог цена
15 авг 12:21Korg Pa 900

Odlicno zacuvan korg pa 900 inf. Na tel.078 383 241 078 383 241 078 3...


1.100 €
или предлог цена
14 авг 09:14Страна 5 од 15

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам