Цела Македонија
Подкатегорија:
                   
596 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Sintisajzer Yamaha DSR1000

Ispraven, socuvan


300 €
или предлог цена
09 јул 10:06Piano BALDWIN Пијанo Пиано Пијанино Клавир Pijano Klavir

Се продава пијано, марка BALDWIN, 2 педали. За инфо, јавете се на 07...


800 €
или предлог цена
30 јун 11:44Откуп на Стари Пијанина

Почитувани, Доколку имате старо и неупотребливо пијанино или можеб...


1 €
или предлог цена
17 јун 21:33KORG Pa4X

Prodavam KORG Pa4X KAKO NOV Tel.077740815


По Договор
или предлог цена
15 јун 20:30Prodavam sintisajzer YAMAHA

YAMAHA PSS-480 PortaSound odlicno socuvan Kontakt tel 071466119


1 €
или предлог цена
31 мај 20:15Prodavam piano Legnica klavir pijano клавир пиано

Prodavam odlicno socuvano pijano Legnica. Pijano piano klavir пи...


1.000 €
или предлог цена
30 мај 08:47Prodavam sintisajzer

Kontakt tel 071 466 119


1 €
или предлог цена
29 мај 17:26Korg Triton Le

Екстра сочуван, со внатрешна меморија, плус мемориска картичка..


По Договор
или предлог цена
29 мај 08:48Yamaha DX 11 Mica Nikolic

Prodavam Yamaha DX 11 kupen i donesen od Belgrad..Sajzerot e kupe...


120 €
или предлог цена
28 мај 19:54Prodavam Gem sajzer

Prodavam Gem WX2 multimedia workstation sajzer vo neispravna sostojba


9.000 МКД
или предлог цена
27 мај 15:16Продавам пиано

Пијано zimmermann (не е користено и никогаш не e штимано) Дејан 070 ...


900 €
или предлог цена
23 мај 11:00Korg pa2x pro i m3 expand

Se provaat ili zamena za korg pa3x pro na tel. 070619526


1.300 €
или предлог цена
17 мај 16:12Нови КЛАВИРСКИ СТОЛЧИЊА со механизам!

Се продаваат нови клавирски столчиња со механизам најпогодни за профе...


1 €
или предлог цена
14 мај 21:26Itno se prodava pijano Germansko proidszvodstvo.

Itno se prodava pijano Germansko proizvodstvo . Telefon za inform...


1.500 €
или предлог цена
01 мај 20:43ROLAND E - 96, Se prodava ili zamenuva

Se prodava Roland E-96 vo odlicna sostojba. Ima vgradeno USB Emulator...


200 €
или предлог цена
28 апр 19:50Korg Pa3x 61 sintetizator

novi Korg Pa3x 61 sintetizator s jednogodišnjim jamstvom, Email: c...


800 €
или предлог цена
27 апр 15:17Novation LAUNCHKEY 49 MK2

Nova midi klavijatura Novation LAUNCHKEY 49 MK2


200 €
или предлог цена
20 апр 22:21Novation 61 SL MKIII

Nova midi klavijatura Novation 61 SL MKIII


720 €
или предлог цена
20 апр 22:21Novation LAUNCHKEY 25 MK2

Nova midi klavijatura Novation LAUNCHKEY 25 MK2


150 €
или предлог цена
20 апр 22:21Novation LAUNCHKEY 61 MK2

Nova midi klavijatura Novation LAUNCHKEY 61 MK2


250 €
или предлог цена
20 апр 22:21Novation IMPULSE 49

Nova midi klavijatura Novation IMPULSE 49


280 €
или предлог цена
20 апр 22:21Пијано, се продава

Се продава пијаното од сликите. Погодно за колекционери. Производство...


По Договор
или предлог цена
06 апр 17:42Se prodava piano Akkord

Pianoto e vo odlicna sostojba ocuvano... poveke info na kontakt telef...


700 €
или предлог цена
05 апр 14:53Се продава целосно зачуван куфер за KORG PA1,2,3,4X PRO

Куферот е масивен и погоден при транспорт штитејќи од разни удари и о...


1 €
или предлог цена
05 апр 14:44KORG EK-50 L

NOV KORG EK-50 L


540 €
или предлог цена
05 апр 11:32Kurzweil MPS110

Novo stage piano Kurzweil MPS110


950 €
или предлог цена
05 апр 11:32Korg pa500

Se prodava korg pa500 odlicno socuvan kako nov, kupen od prv gazda sv...


450 €
или предлог цена
19 мар 17:41SINTISAJZER YAMAHA MX 61

prodavam nov yamaha mx 61 sitisajzer so site boi od motif...extra les...


31.000 МКД
или предлог цена
13 мар 20:06128mb ram memorija korg pa3x pa2x m3

Se prodava ram memorija 128mb za korg pa3x pa2x i m3 moze i zamena za...


50 €
или предлог цена
07 мар 00:25Се продава пијанино Украина

Сочувано, како ново!


600 €
или предлог цена
02 мар 21:53Korg pa50 + kufer

Korg pa50 + kufer


18.000 МКД
или предлог цена
16 фев 13:59M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK3

USB MIDI keyboard cotroller. За повеќе информации посетете го Skym...


3.700 МКД
или предлог цена
15 фев 09:37M-AUDIO KEYSTATION 49 MK3

MIDI keyboard controller. За повеќе информации посетете го Skymusi...


6.800 МКД
или предлог цена
15 фев 09:35Продавам синтисајзер играчка

Продавам синтисајзер играчка целосно функционален многу малку користе...


900 МКД
или предлог цена
12 фев 21:10ДИГИТАЛНО ПИЈАНО KORG G1 AIR

За повеќе информации посетете го Skymusic Центарот во ГТЦ на приземје...


61.950 МКД
или предлог цена
09 фев 14:02Prodavam stalak za noti za TYROS 1,2,3,4

Prodavam stalak za noti za Tyros 1.2.3.4.5 i P 120 PODLICNO socuvan,...


1.200 МКД
или предлог цена
31 јан 12:19Sintisajzer YAMAHA PSR8000 SO USB

Sajzerot e 200 eura a torbicata e 50 eura zosto e mnogu dobra. Site...


250 €
или предлог цена
30 јан 23:33Пијано Petroff

Пијанино Petroff со две педали


1.300 €
или предлог цена
27 јан 07:26HITNO MNOGU SOCUVAN SINTISAJZER

Sintizajzerot e kupen 350 € pred 1 godina a ne e koristen. Profesio...


12.000 МКД
или предлог цена
27 јан 07:25Korg tr

Komplet so kufer. Socuvan, ispraven vo perfektna sostojba. Kontakt t...


350 €
или предлог цена
10 јан 00:07Страна 6 од 15

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам