1 / 12
AVTOMATSKI INKUBATOR NA 3 SPRATA ZA 192 JAJCA OD KOKOSKI
16.000 МКД
Цената е фиксна
14.03.2023 08:48

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

NOV MODEL NA AVTOMATSKI INKUBATOR NA 3 SPRATA SO 3 AVTOMATSKI RAMKI ZA VRTENJE NA JAJCATA SO VALANJE LEGNATI VO HORUZONDALNA POLOZBA I SE UNIVERZALNI KOMBINIRANI ZA SEKAKOV VID NA JAJCA OD RAZNI VIDOVI NA PTICI POGOLEMI I NAJMALI OD PREPELICI.KAPACIGETOT NA INKUBATOROT VO TOJ SLUCAJ E PROMENLIV OD ZAVISNOST OD GOLEMINATA NA JAJCATA STO KE SE STAVAT VO NEGO.ZA KOKOSKI E KAPACITET OD 192 JAJCA A ZA JAJCA OD PREPELICI E OKOLU 350 JAJCA. IZRANOTEN E OD CVRTSTA TVRDA PLASTIJA SO KANALI OD SITE STRANI ZA ZIRKULACIJA NA VOZDUH VO NEGO .NA PREDNIOT DEL OD NADVOR IMA ISPAKNATI KANALCINJA ZA NALIVANJE VODA VO NEGO NA DNOTO OD INKUBATOROT. IMATE DIGITALEN KONTROLER ZA REGULACIJA NA POVEKE FUNKCII ZA RABOTA NA INKUBATOROT I ZA RAZLICNI VIDIVI NA PTICI SO ALARM KALIBRACIJA VRTENJE I SLICNO. NAD NEGO IMATE LAMBA OVOSKOP ZA PREGLED NA OPLODENI JAJCA VO NEGO. SO NEGO DOBIVATE UPATSTVO ZA RAKUVANKE I UPOTREBA. - Опис Спецификации: Материјал: пластика (издржлива и издржлива, еколошка) капацитет: 192 јајца Тежина: 12 кг големина: (18.8x18.8x16.9) "(Д x Ш x В) Опсег на температура и влажност на складирање јајца за ведење: 20 ℃ ~ 40 Напон: 220V / 110V Моќност: 80W-120W Фреквенција: 50 / 60hz Погоден за: кокошки, патки, гуски и друга живина, препелица, папагал, гулаби и други птици Карактеристики: - со пробно светло - Поддржувајте автоматско вртење на јајца - Висока стапка на ведење - Добро зачувување на топлината и перформанси за заштеда на енергија - Практична контрола на температурата и влажноста - лесна операција Список на пакети: 1 x инкубатор 1 x кабел за напојување 1 x шише за вбризгување вода 1 x поилка за пилиња 1 x рестер ламбичка за гледање оплодени јајца во инкубаторот. 1 x Упатство за употреба (англиски) плус дополнителни некој упатства за работа. - PRAKAME PREKU KARGO SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA. 077-735-790 070-607-455

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Птици

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

PLASTICNA RAMKA SO AVTOMATSKO VRTENJE ZA INKUBATOR PREPELICI

2000 МКД

AVTOMATSKI POILKI ZA RAZNI PTICI KOKOSKI PILINJA PREPELICI

120 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам