1 / 3
solaren reflektor
700 МКД
06.05.2022 13:12

Прилеп / Прилеп

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

LED двоен соларен рефлектор

Водоотпорен двоен соларен рефлектор за надворешна употреба, може да се употреби во Вашата градина, двор, покрај базенот, на тераса или пред влезот.

Рефлекторот е со вградени 22 LED диоди, совршено погоден за осветлување на големи објекти без потреба од струја.

Соларниот рефлектор е економичен начин за заштеда на енергија за осветлување и заштита на Вашиот дом.

Лесно се поставува, едноставно ставете го сончевиот панел на место со директна сончева светлина и поврзете се со светлата со кабел.

Светлата се напојуваат во текот на денот и осветлуваат ноќе кога детектираат движење.

PIR сензорот е брз и прецизен во откривањето на движењето.КАРАКТЕРИСТИКИ:

– PIR сензорот е точен и брз при откривање на движење,

– Прилагодливо време на активирање до 3 минути,

– Флексибилно ротирање / откривање,

– Лампи се вртат и навалуваат, поставете ги колку и како сакате,

– Лесна DIY инсталација, со 5 метри кабел,

– 22 LED, интензитет од 150 lm,

– Батерија: 3.7 до 1200 mAh Li-on,

– Соларни панели: 5.5V 180mA,

– Водоотпорен: IP44,

– Материјал: ABS,

– Големина на сончевиот панел: 10,7 * 10,7 см,

– Големина на производот: 18 * 11,2 * 17 см

Категорија: Дом и Градина / Соларни систeми и Опрема

Се продава од:

martin
Потврден огласувач
076666533
Испрати Е-маил до огласувачот

solaren reflektor

700 МКД

Inverter-invertor od 12V na 220v 1000w

3200 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам