1 / 9
FULL AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 96 JAJCA SO VLAZNOST
13.000 МКД
Цената е фиксна
26.05.2022 20:39

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

Карактеристики на преносливиот инкубатор
Овој инкубатор се препорачува за обезбедување на добра можност за шрафирање и квалитетни пилиња. Така, тој е погоден за мали одгледувачи на мрестилишта/фарми кои планираат да започнат со шрафирање (може да инкубираат 96/112 јајца во исто време).
Уникатна контрола на климата за внимателно следење на температурите на јајцата и обезбедување навремено шрафирање.
Издржлив, цврст и транспарентен дизајн за гарантирање безбедност и видливост.
Приспособена контролна табла со дизајни прифатливи за корисникот за лесна читливост и следење.
Користи мултифункционална и микрокомпјутерска технологија за прецизност.
Стабилен и сигурен, уред за заштеда на време/труд, идеален за мали и средни мрестилишта.
Висока стапка на шрафирање (96%) со автоматска контрола на влажноста (0,1% Rh).
Направен да дава речиси нула бучава.
Читањето на сензорот за температура и грејниот елемент може да се калибрираат до саканите поставки.
Аларми за параметри за влажност и температура.
Нашиот инкубатор за јајца, исто така, доаѓа со елабориран прирачник за употреба за лесно користење

ДомаКупувајтеЗемјоделска опремаОпрема за живинаИнкубаториПренослив автоматски инкубатор (96 | капацитет од 112 јајца) – електричен погон | Аларм за температура и влажност | Сензори за вртење јајца.
ИнкубаторИнкубатор

Пренослив автоматски инкубатор (96 | капацитет од 112 јајца) – електричен погон | Аларм за температура и влажност | Сензори за вртење јајца
Капацитет 96 jајца
Категории: Земјоделска опрема , Инкубатори , Опрема за живина

Опис:
Дополнителни информации
Карактеристики на преносливиот инкубатор
Овој инкубатор се препорачува за обезбедување на добра можност за испилување на квалитетни пилиња. Така, тој е погоден за мали одгледувачи на фарми кои планираат да започнат со испилување (може да инкубираат 96/112 јајца во исто време).
Уникатна контрола на климата за внимателно следење на температурите на јајцата и обезбедување навремено шрафирање.
Издржлив, цврст и транспарентен дизајн за гарантирање безбедност и видливост.
Приспособена контролна табла со дизајни прифатливи за корисникот за лесна читливост и следење.
Користи мултифункционална и микрокомпјутерска технологија за прецизност.
Стабилен и сигурен, уред за заштеда на време/труд, идеален за мали и средни стопанства.
Висока стапка на шрафирање (96%) со автоматска контрола на влажноста (0,1% Rh).
Направен да дава речиси нула бучава.
Читањето на сензорот за температура и грејниот елемент може да се калибрираат до саканите поставки.
Аларми за параметри за влажност и температура.


PRAKAME PREKU KARGO SEKOJ DEN VI SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA. 077-735-790 070-607-455

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Птици

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

LENTA ZA ZASTITA OD SEKAKVI PTICI 100M X 2.5CM

350 МКД

AVTOMATSKI INKUBATOR NA 3 SPRATA ZA 192 JAJCA OD KOKOSKI

16000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам