1 / 12
kamen,ploci,skrilec
1 МКД
Цената не е фиксна
28.03.2021 00:38

Ранковце / Крива Паланка

Состојба на предмет
Нов

Вршиме експлоатација и продажба на украсен архитектонско-градежен камен ШКРИЛЕЦ за поплочување на патеки,цоклиња,фасади,тротоари,паркиралишта,потпорни зидови,собни камини,скари,фонтани,надворешни огради и разни други декоративни апликации камен за зиданје.Каменот се експлоатира во Рудник РАДИБУШ,о.Ранковци 20км пред Крива Паланка и е еден од најквалитетните шкрилци што може да се најдат на Европски пазар,а тоа го потврдуваат и податоците од извршените лабораториски испитувања на физичко-механички,хемиски и минеролошко-петрографски карактеристики испитани на Градежен Институт со меѓународен сертификат. За подетални информации или јавете се на моб.: 070-229-100 или повеќе фотографии посетете ја нашата веб-страна www.slate.mk

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Суровини

Се продава од:

osvit caloski
Потврден огласувач
070229100
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам