1 / 11
Inkubator
6.500 МКД
Цената не е фиксна
31.03.2023 09:45

Кичево

Состојба на предмет
Нов

Производство и сервис на инкубатори и инкубаторска опрема.Инкубатори до 70 јајца рачно вртење на јајца со електронски термостат со приказ на лцд термометар 5500 денари.
Инкубатори до 70 кокошкини јајца+електронски термостат со приказ на екран,полуавтоматско вртење на јајца-цена 6500 денари.Автоматски инкубатор 70 јајца 9500 денари.
Инкубаторите се изработени од медијапански панел со внатрешна изолација од стиропор.
Инкубаторите се со вграден вентилатор за мешање на воздухот кој овозможува кружен проток и еднаквост на температурата во сите делови на инкубаторот.Основните модели на инкубаторите се тестирани и докажани по ведливост.Со договор на клиентот може изработка на повекередни инкубатори со голем капацитет.
Вршиме сервис и надградба на постоечки инкубатори.Промена и сервис на термостати,влагостати,комплетни решенија за контрола на влага и температура.Автоматско вртење на јајца со монтажа на тајмер и механизам....


Во продажба има и инкубатори за растенија со дневно светло погодни за инкубирање на расади,цвеќиња,дрва од типот на пауловнија и слично.....Инкубаторите се во зависност од потребата и желбите со автоматска контрола на влага или без.
inkubator\inkubatori

За некој од поголемите капацитети на инкубатори(над 500 јајца) може и замена со дихт/абрихт

078 234525

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Останато

Се продава од:

Digital Elektronik
4-ти јули бб
Потврден огласувач
078234525
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам