1 / 4
За здрави и подвижни зглобови! Крем- балсам со ѓаволски нокт
460 МКД
Цената е фиксна
31.10.2021 02:04

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Активни состојки: екстракт од ѓаволски нокт, глицерин.
Намена: ѓаволскиот нокт содржи многубројни биолошки активни компоненти-гликозиди и стероли. Најценетиот од сите тие е арпагозид- со силно изразени антивоспалителни и аналгетски својства. Истражувањата покажуваат дека храпагозидот го потиснува дејството на ензимот којшто е одговорен за воспаленијата на рскавичното ткиво.
Како резултат на тоа се намалува болката и отокот на воспалените зглобови и се олеснува
нивната подвижност. Крем- балсамот е погоден за подолготрајна употреба, особено при хронични проблеми како артрит, ревматизам и сл. Глицеринот којшто исто така го има во составот на овој крем има хидратантно и омекнувачко дејство.

Пакување 250 ml
Код: 51208 , Цена: 460 ден.

Контакт: 078 610 785

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Управување со тежината

Се продава од:

Caci
Потврден огласувач
078610785
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам