1 / 11
DIGITALEN POLUPROFESIONALEN ALKO TESTER ( DREGER )
1.700 МКД
Цената е фиксна
30.07.2022 07:28

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

NOVI POLUPROFESIONALNI ALKOHOL TESTER (DREGER) ZA MERENJE ALKOHOL VO KRFTA ODNOSNO DA IZVRSITE PROVERKA NA VAS ILI VASITE RABOTNICI DALI I KOLKU SE POD DEJSTVO NA ALKOHOL. после пиење, се препорачува да се чека 20 минути пред тестирање, бидејќи алкохолот трае околу 20 минути во крвта од органите за варење, и остаток на алкохол во устата е потребно време да се прахосвам. 2 За да се добие повеќе точни резултат на тоа, на растојание треба да биде најмалку три минути помеѓу секој тест. 3 Не користете бензин и разредувачи за чистење на производот тестер. 4 Не дозволувајте течноста да навлезе во сензорот. 5 да ве потсетам, за вас и безбедноста на другите,да не пијат и да возат. Пакетот вклучува:
1 x Алкохол тестер со 5 цевчиња
1 x заштита од прав торбичка
1 x упатството (руски и англиски јазик vrsam dostava sekoj den vo sekoe vreme niz cela mekedonija preku kargo ekspres ili brza pratka. 070-607-455 077-735-790

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Останато

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

PARKING KAMERA SO MONITOR KOMPLET ZA ZADNO PARKIRANJE

2200 МКД

PRISLUSKUVAC MINI TRACKER A8 SO SIM KARTA GSM/GPRS/GPS/

1500 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам