1 / 7
VLAGOMER ZA DRVO,BAMBUS,KARTON,TUTUN,PAMUK I DR
1.000 МКД
Цената е фиксна
12.02.2022 22:01

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- DIGITALEN VLAGOMER ZA DRVESTI MATERIJALI,BAMBUS,KARTON,TUTUN,PAMUK I DR SO OBSEK NA MERENJE OD 5% - 40% VLAGA SO DVE UBODNI IGLI (SONDI) ZA BOCKANJE VO MATERIJALOT KOJ SAKATE DA GO IZMERETE. SPECIFIKACII: Боја: Orange (точно како сликата)
Големина: 85mm * 40mm * 16mm.
Тежина: 35g.
Мерен опсег: 5% до 40%.
Резолуција: 1%.
Батерија: 23A 12V батерија 1 парче.
Димензии: 126 x 70 x 29mm (LWH).
Контакт мери со 2 пина.
Овој влагометар одговара за мерење на содржина на вода во дрвени производи влакна како што се дрвени и бамбус објект, памук, тутун, хартија, итн. VRSAM DOSTAVA NA NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 077-735-790 070-607-455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Опрема за градежништво

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

DIGITALEN KOMPAS MULTIFUNKCIONALEN 8 VO 1 ALTMETAR BAROMETAR

1600 МКД

TERMOMETAR SO VLAGOMER ANALOGEN KOMBINIRAN DO 120c

1000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам