1 / 3
Borov Katran
По Договор
30.03.2022 20:20

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

ПРИРОДЕН БОРОВ КАТРАН против респираторни белодробни болести и хроничен бронхитис - ги чисти белите дробови после вирусни заболувања (за што има многу позитивни киментари од луѓе што го користеле)
„Крвта на борот" - како што луѓето го нарекува катранот, Се цеди поради висока температура која ја ослободува смолата. Со процесот на сува дестилација во заѕидани затворени печки се добива катран. За негово производство се користи исклучиво црн бор, бидејќи тој има најквалитетна смола. Пожелно е тоа да биде црн бор кои растел на страната изложена на сонце со старост од најмалку 100 години.
Катран се користи за лекување на многу кожни состојби (особено егзема, чирови, мојасин, шуга, тешки израстоци на кожата) исто така за зглобови оболени од реума.
Се користи и за респираторни болести и хроничен бронхитис.

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Управување со тежината

Се продава од:

Tomislav
Потврден огласувач
070217859
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам