1 / 8
DIGITALEN ELEKTRONSKI HIDRISTAT ZA VLAZNOST NA INKUBATORI
2.000 МКД
Цената е фиксна
11.09.2022 09:03

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- PRODAVAM NOVI DIGITALNI ELEKTRONSKI HIDROSTAT-VLAGOREGULATOR ZA DIGITALNO I PRECIZNO REGULIRANJE NA VLAZNOSTA OD 0% - 99% SO OPCIJA ZA KALIBRACIJA NA MESTA KADE E BITNA I NEOPHODNA VLAZNOSTA KAKO NA PRIMER ( INKUBATORI ZA PILINJA, ODGLEDUVANJE NA PECURKI, RASADI, I DR. ) SO HIDRO SONDA ZA CITANJE I REGULIRANJE NA VLAZNOSTA. - Карактеристики на производот

Влажност Мерен опсег: 1% ~ 99% RH
Влажност контрола опсег: 1% ~ 99% RH
Влажност Мерење Грешка: 3%
Резолуција: 1% RH;
сензор Тип: НВ-40
Моќ Suppler: AC 220V
Тековни: 200mA MAX
податоци задржување: ДА
Потрошувачка на енергија: <3W, Макс 200mA
релето контакт струја: AC 5A / 220V
Температурна компензација: ДА
задржување на податоците: ДА
Работна температура: 0 степен - 50 степен
Температура на чување: -10 степен - 60 степен
Големина (Д x Ш x В): прибл. 83 x 75 x 33cm
сондата големина (Д x L): прибл. 4 x 20mm
Пакетот вклучува:

1 x Влажност контролер WH8040
1 x Влажност контролер сензор сонда со кабел
1 x Сензор за температура сонда со кабел
- VRSAM NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070-607-455 077-735-790

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

TERMOMETAR ANALOGEN ZA PECKI DO 350c

1500 МКД

TERMOSTAT SO HIDROSTAT ZA INKUBATOR I DRUGI NAMENI

2000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам