1 / 7
TURMALINSKI POJAS - POJASI ZA TELO
500 МКД
31.07.2020 20:24

Прилеп / Прилеп

Ефикасно помага при:
• болки во зглобови,колена,областа на вратот и рамениот појас (шилци; ревматизам; ишијас; плексит, спондилоза);
• стрес, напнатост, тешка ментална оптовареност;
• ладни стапала;
• треска; проблеми со циркулацијата;
• поспаност; дисфункции на тироидната жлезда;
Особено погоден за луѓе кои поголемот дел од денот го поминуваат во седечка положба и пред компјутер.
Особено погоден за луѓе со седентарен начин на живот и недостаток на движење.

При затоплување турмалинот создава слабо магнетно поле, излачувајќи негативни јони, кои го:
• Зајакнуваат клеточниот метаболизам и размената на материи
• Го обновуваат лимфниот систем
• Го подобруваат дотокот на крв
• Го обновуваат ендокриниот и хормоналниот систем
• Го подобруваат хранењето на ткивата и органите
• Го зајакнуваат имунолошкиот систем
• Го балансирааат вегетативниот нервен систем (систем за ексцитација и инхибиција на психата)
• Го подобруваат сонот
• Го обновуваат нервниот систем по стрес
• Ја зголемуваат сексуалноста
Се смета дека поради силните пиро-електрични и пиезо-електрични својства турмалинот ги неутрализира негативните енергии и ја зајакнува психичката енергија и отпорноста на човечкиот организам.
Препорачаното време на првите сеанси е 10-20 минути 2 пати на ден , подоцна по потреба.Пред употреба малку да се намокри со вода.Брзи и трајни резултати.

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Благосостојба и Wellness

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам