1 / 1
DIGITALEN ELEKTRONSKI TERMOSTAT ZA INKUBATOR SO TAJMER
2.200 МКД
Цената е фиксна
14.01.2023 11:19

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

Опис
-Терморегулатор за инкубатор -20 + 99C PROTON-RT02 7613М терморегулатор за инкубатор PROTON-RT02 7613M со цикличен тајмер и аларм. PID контрола, излез на сиymistor и SSR излез. Температурен опсег на регулација за греење и ладење -20 / + 99 степени
Тежина: 160 грама
Опис на апаратот
Карактеристики на терморегулатор Протон RT01 - Работна температура од -19.9 до 99,9 ° С - Излез тип "безконтактна реле" со максимална моќност до 3,15 А и 240VAC - Дополнителен излез за управување на надворешно безконтактна реле работи паралелно со основниот изход- 5V, 100 mA max . - Работа на излезот во режим реле (on / off) или режим ПИД, со можност за автоматска калибрација на ПИД константа. - Релениот излез може да се конфигурира во различни температурни аларми или циклични релејни верзии до 10 часа. - Функција "Чекање за прво Тактната на алармот" - алармот не работи при првично вклучување до тогаш додека не се исполни условот за нејзиното исклучување.
Опис на заклучоците
6 7 8 9 10 11 12
1 2 3 4 5
1 - +5 V напојување за надворешен SSR 2 - 0V транзистор за надворешна SSR макс. 100 mA 3 - + 5V напојување за датчика 4 - Влез од сензорот (0 - 2.5V) 5 - 0V за датчика 6 и 7 - Напојување за апаратот ~ 220VAC 8 - Нормално отворен контакт на реле за Аларм 9 - Вкупен контакт на реле за аларм 10 - Нормално затворен контакт на реле за аларм 1 11 и 12- Заклучоци на вградениот безконтактна реле.
Поврзување на апаратот: Режимот на поврзување е прикажан на дијаграмот. Напојувањето со уредот не е поврзано со излезот на апаратот - нивните напојувања се испорачуваат посебно. Потоплите жици се поврзани со боја прикажани на дијаграмот. Неправилното поврзување на сензорот може да предизвика дефект на уредот (прикажан е дисплејот). Со Err грешка на сензорот, сите излези се исклучени. Главното излезно коло е заштитено со осигурувач од 3.15A кој се наоѓа во уредот. Релениот излез не е заштитен со осигурувач.
InP Подесувања на влезот InPAoFS Исправка на измерената температура Опсег на поставување: -12.8 ° С до 12,7 ° С, чекор 0.1 ° С; главен ресет: 0.0 ° С InPASt Време за мерење на влезот Опсег на поставување: 0 до 255 ms, чекор 1 ms; фабричко поставување: 3 ms. Out Output Output Тип на излезен тип на излезниот излезен тип. Можни поставки: - позиционен закон за уптравление (вкл. / Искл.) REL - ПИД закон за управување PId PId Главно ресетирање: OutALc Насока на управување на излезот. Можни подесувања: - Греење Kt - Ладење cL Поставката се применува за позиционирање и PID. Фабричко подесување: (греење) Kt OutAKYS Излезна хистереза ​​со закон за позиционирање. Опсег на поставување: 0.0 ° С до 25,5 ° С, чекор 0.1 ° С Главно ресетирање: 0.2 ° С OutAdLY Задоцнување на излезот при позиционен закон за управување. Опсег на поставување: 0 до 255 с, чекор 1 с. Фабричко подесување: 2 с. OutAPot Излезна форма на PID контролните импулси. - Едноставно распоредени со текот на времето SPR кратки импулси. Режимот е посоодветен за грејачи. ИСПРАКЕМЕ ПО КАРГО. 077-735-790 070-607-455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

DIGITALEN TERMOMETAR SO VLAGOMER HTC-2 DATA I ALARM

600 МКД

GPS BLOKATOR ZA ZASTITA OD SLEDENJE NA VOZILOTO

1200 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам