1 / 6
GASOV TOP ZA ZASTITA OD PTICI I DIVI ZIVOTNI
8.700 МКД
Цената е фиксна
26.09.2022 14:57

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- - PRODAVAM GASOV TOP ZA ZASTITA OD PTICI I DRUGI DIVI ZIVOTNI KOJ NANESUVAT STETA NA VASITE LOJZARSKI NASADI,GRADINARSKI NASADI I KULTURI, ZASTITA OD DIVI ZIVOTNI NA VASITE PCELI I PCELNITE SEMEJSTVA, ZASTITA NA VASITE RIBNICI OD VIDRI I DRUGO. OVOJ URED E NAJDOBROTO I IDEALNO RESENIE ZA DA SE ZASTITITE OD OVIE ZIVOTNI I PTICI BEZ DA VI NANESAT STETA . LESNO SE RAKUVA I MONTIRA NA POSAKANOTO MESTO . MOZE DA RABOTI I SO MALA I SO GOLEMA BOCA. - OBOJ PROIZVOD E FABRICKO TURSKO PROIZVOTSTVO KOE IMA SERVIS I REZERVNI DELOVI VO SEKOE VREME ZA IDNINA TAKA DA STO I DA SE SLUCI MOZE SEKOGAS DA SE OSPOSOBE I DA BIDE PAK VO FUNKCIJA. - SPECIFIKACII: - Апаратот се користи за плашење на секакви птици, диви свињи, диви зајаци,волци,лисици,видри елени, мечки и други штетници на сите терени посеани со насади со овошје и зеленчук, сончоглед и пченкарски полиња, како и околу мелници, аеродроми и брани со рибни фарми.

 Специфичности и принципи на работа:

Апаратот работи со плинска боца (ТНГ) до 20 бари;
Кога користите големи гасни боци, потребен е регулатор за гас.
Палењето е магнетно-механичко. Не е потребна батерија.
Фреквенцијата на грмотевици може да се прилагоди од 1 минута до 15 минути.
Пластичните делови на апаратот се издржливи на ултравиолетовите зраци на сонцето.
На апаратот не влијаат лошите временски услови, како што се ниските дождови, сонце ветар и сл.
Силата на звук кој произлегува е околу 110-120 dB.
Лесен е за инсталација и поедноставен систем на работа.
Апаратот е ефикасен на површина од околу 20 дка. - ПРАЌАМЕ ПРЕКУ КАРГО ЕКСПРЕС ИЛИ БРЗА ПРАТКА СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА . ЗА КОНТАКТ И БИЛО КАКВА ИНФОРМАЦИЈА ОБРАТЕТЕ СЕ НА ДАДЕНИТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ:
077-735-790 070-607-455 ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ПОДОЛУ НА YOUTUBE КАКО СЕ КОРИСТЕ И РАБОТИ ОВОЈ УРЕД ЗА ЗАШТИТА ОД ПТИЦИ И РАЗНИ ДИВИ ЖИВОТНИ.

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Птици

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

INKUBATOR-INKUBATORI ZA 80 JAJCA POLUAVTOMATSKI FABRICKI MOD

7500 МКД

AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 96,126 JAJCA I KOMBINIRANI

14500 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам