1 / 8
Med
400 МКД
30.06.2022 17:04

Прилеп / Прилеп

Се продава 100 % природен еколошки ливадски и шумски мед од чалија(драка), багрем, даб, фацелија и други растенија на големо и мало. Пчелите се наоѓаат во чиста и еколошка средина во областа Топлица во шумски предел 30 км од Прилеп. Медот е пакован во канти за мед и тегли.

Медот е целосно кристализиран. Можи и да се декристализира.

1кг. Тегла мед 500 денари
1кг. Мед во пита 600 денари
1 шишенце прополис 50 денари
Поголема количина во канта од 15кг. и 25 кг. 400 денари килограм

Телефон за контакт :
075 - 621 - 042

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Се продава од:

bojan
Потврден огласувач
075621042
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам