1 / 1
Евиденција во менувачница потребна за Народна банка
18.000 МКД
Цената е фиксна
21.11.2022 17:54

Прилеп / Прилеп

Менувачко работење
Програмата го покрива оној дел од работењето на менувачницата кој произлегува од законските прописи и народна банка.
- Евидентирање на продажба и купување на девизи на физичко лице
- Евидентирање на продажба и купување на девизи од банка
Во програмата има можност за печатење на потврда за купување/продажба на девизи, образец МТ1.
Со евидентирање на купувањето и продажбата на девизите се полнат сите потребни извештаи за народна банка. Ваше е само да ги испечатете.
- Пресметка на дневната благања (1ДБ)
- Книжење на трансакции за ден (1КТ)
- Реализиран промет (ИМР1)
- Печатење на регистар

Категорија: Компјутери / Софтвери / Бизнис

Се продава од:

info
Потврден огласувач
076302039
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам