1 / 12
BESKONTAKTEN LASERSKI INFRA RED TERMOMETAR OD 35c-43c
1.000 МКД
04.01.2023 09:23

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- DIDITALNI BESKONTAKTENI LASERSKI INFRACRVENI TERMOMETRI ZA BRZO I PRECIZNO MERENJE NA TELESNATA TEMPERATURA NA DECA I VOZRASNI.
Карактеристики:

1. Точно мерење: Производот го прифаќа оптичкиот принцип, точноста на мерењето се контролира на ± 0,2.

2. Едноставна работа: Производот поддржува мерење на температурата со едно копче.

3. Практично читање: Производот прифаќа режим на читање на дигитален дисплеј и поддржува дизајн на позадинско осветлување.

4. Високи безбедносни перформанси: Производот поддржува бесконтактно мерење, што значително ја подобрува безбедноста.

5. Поставки за корекција:

F1 - Поставување единица-F1 функција (фабрички стандард е степен целзиус)

F2- Поставување на прекинувач за звук со навестување (вклучен звук на фабрички стандард)

F3. Поставка за предупредување за висока температура-F3 (фабрички е 37,5c)

F4 - Поставување на задно осветлување (фабрички стандардно вклучено)

F5- Exit Setup Mod Кога сте во состојба F1 / F2 / F3 / F4, долго притиснете го копчето за поставување (поставување) 3 секунди за автоматски да излезете од поставката.

Опис:

1. Податоци за складирање: Зачувајте 32 групи на податоци за мерење, што е погодно за анализа и споредба на индивидуални и повеќе лица.
- PRAKAME PREKU KARGO SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA DO VASIOT GRAD ILI ADRSA NA ZIVEENJE. 077-735-790 070-607-455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

POTENCIOMETAR 10 000W NA 220V ZA REGULACIJA

1300 МКД

VLAGOMER ZA MERENJE VLAZNOST NA VOZDUH ANALOGEN

600 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам