1 / 11
URED ZA DRESURA NA KUCINJA SO DALECINSKO DO 800M ZAGAR KUCE
2.300 МКД
Цената е фиксна
14.05.2022 19:50

Кочани / Кочани

- UREDI ZA DRESIRANJE NA KUCINJA SO DALECINSKI UPRAVUVAC DO 800M VODOOTPOREN SO VIBRACII , ELEKTRICEN SOK ,TITKANJE SO ZVUK KOMPET SO POLNAC ZA POLNENJE NA BATERIJATA I UPATSTVI ZA KORISTAENJE. BRZ I LESEN NACIN ZA VASETO KUCE DA GO NAUCETE NA RABOTI KOJ VAM VI ODGOVARA DA GI PRAVE.
-SPECIFIKACII ZA OVOJ URED:
- Прегледи:

Оваа целосно водоотпорна е-јака е многу популарна кај тренерите за кучиња и сопствениците на миленичиња. Неговите системи за обука ќе ви помогнат да го контролирате и тренирате вашето куче во ефикасен опсег со низа функции, вклучувајќи предупредување за вибрации, звучно предупредување, електростатско казнување, итн. Со неговиот далечински дизајн, можете да застанете на кората од далечина, да извршите корекција, лесно повикување грб, гризење и борба. Тоа ќе биде вашиот добар асистент за обука.

Главни карактеристики:
- Целосно водоотпорен дизајн: приемникот има супер водоотпорна изведба, така што вашето домашно милениче може да плива или да оди на дожд со него
- Прилагодливи нивоа: нивоата на вибрации и удари се прилагодливи од 1 до 99, и ве советуваме постепено да ги испробувате нивоата за да го пронајдете соодветното кога го користите овој систем за обука на миленичиња за прв пат
- 3 режими на обука: шок / вибрации / звук
- Со син екран на задно осветлување: може да се користи ноќе
- Далечински управувач на долги растојанија: далечинското е 800m (без никакво нарушување)
- 3 канали: има 3 сигнални канали на далечинскиот управувач и може да контролира 3 приемници од истиот модел
- Автоматско заштеда на енергија: автоматски режим на подготвеност и функции на меморија
- Прилагодлива големина на јачина: максималната прилагодлива должина е до 67 см, погодна за кучиња од сите големини

Забелешка:
- Полнете пред да ја користите
- Елиминирајте едно лошо однесување или научете една команда за покорност истовремено, ако обуката стане пребрза, вашето домашно милениче може да се збуни и да одбие
- Пред да го користите режимот на шок за вашето домашно милениче, прво треба да пробате вибрации на вашето домашно милениче
- Внимавајте на реакцијата на кучето и проверете дали интензитетот на обуката не е премногу

Спецификации:
- Влез: 100 - 240V, 50 / 60Hz
- Излез: 5V, 0,5A
- Напон на батеријата на предавателот: 3.7V
- Водоотпорно ниво на приемникот: IP67
- Тип на батерија: литиум-јонска батерија (вградена)
- Време на полнење на предавателот: 4 часа
- Време на подготвеност на предавателот: околу една недела
- Време на полнење на приемникот: 4 часа
- Време на подготвеност за приемник: околу една неделаПрименлива раса на кучиња: Големо куче, куче со средна големина, мало куче
Тежина: 0,3350 кг
Тежина на пакетот: 0,388 кг
- ISPRAKAME PREKU KARGO VO SEKOE VREME DO SITE GRADOVI NIZ CELA MAKEDONIJA. 077-735-790 070-607-455

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

TRACTIVE GPS TRAKER ZA PRATENJE KUCINJA ZAGAR - KUCE

4000 МКД

KAISKA ZA KUCE SO DALECINSKO ZA DRESURA SO SOK,VIBRACII,ZVUK

1800 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам