1 / 4
Калкулатор Casio Fx-350ES како нов
3.000 МКД
08.06.2022 13:59

Прилеп / Прилеп

Испраќам по карго    

Користен калкулатор Casio Fx350-ES во многу добра состојба.
Користи една ААА батеријаhttps://www.casio-intl.com/asia/en/calc/products/fx-350ES/


249 Functions / Full Dot Matrix Natural
Textbook Display / Plastic Keys
(Natural Input / Natural output)

• Fraction calculation
• Combination and Permutation
• Logarithm log
• List-based STAT data editor
• Standard deviation
• Paired-variable statistics regression analysis
• Table function
• 7 variable memories
• Comes with new slide on hard case

Категорија: Канцелариски и Школски прибор / Останато

Се продава од:

info
Потврден огласувач
076302039
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам