1 / 7
VLAGOMER STIHL ZA MERENJE VLAZNOST NA DRVO I BETON
1.800 МКД
Цената е фиксна
11.08.2022 07:36

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

КАРАКТЕРИСТИКИ:
Уред за мерење на влажност со димензии 80x40x20 mm и вклучени батерии

Хигрометар за дрво и градежни материјали STIHL EM4806 има опсег на мерење на влага во дрво и трупци 0-42%, а во други материјали -0.2%-2%. Се напојува со батерии кои се вклучени во комплетот. Опремен е со LCD екран и има димензии 80x40x20 mm.

Технички параметри:

Опсег на мерење: 0-42%
Температура на околината: од 0 до + 40 ° С
Висина: 80 мм
Должина: 40 мм
Ширина: 20 мм
Испракаме преку Карго секој ден во секое време низ цела Македонија. 077 735 790
070 607 455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

TERMOMETAR ANALOGEN OD 0 DO 120c ZA VODA KAFEMAT,BOJLER I DR

600 МКД

TAJMER KONTROLER 12V-24V 24 CASA SO 5 OPCII

600 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам