1 / 10
AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 32 JAJCA SO POVEKE FUNKCII
7.000 МКД
Цената е фиксна
12.04.2022 21:14

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

Автоматски инкубатор за 32 кокошкини јајца
Модел: YZ-32A
Марка: HHD
Производител: НР Кина
Автоматско регулирање на температурата и аларм за температура и влажност
Автоматско вртење на јајца.
Капацитет: 32 ЕЕЗ. јајца
Тежина: 3,1 кг
Големина: 46 x 34 x 18 см
Напон: 220 V ~ 240 V / 50 Hz
Потрошувачка: 80W

Ние нудиме компактен инкубатор наменет за јајца од кокошки.

Инкубаторот е со одличен квалитет, одобрен со европски стандард Со автоматска контрола на сите функции како температура, аларм за температура и влажност и броење на бројот на работни денови. Исто така, постои можност за механичка контрола - калибрација на температурата. Самиот облик на инкубаторот го прави лесен и удобен за чистење и одржување.

ВАЖНО !!!
Неопходно е да се калибрира температурата пред секое полнење.на јајца.
Со помош на дополнителен жовин или лабараториски термометар поставен врз пластиките за редење јајца, можете да ги проверите податоците за температурата на екранот на инкубаторот и оној на дополнителниот термометар. Доколку е потребно, направете механичко прилагодување (калибрирање) спрема термометарот поставен врз пластите за редење јајца. ИСПРАКАМЕ ПРЕКУ КАРГО СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА. 077 735 790 070 607 455

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Птици

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

LENTA ZA ZASTITA OD SEKAKVI PTICI 100M X 2.5CM

350 МКД

AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 96,126 JAJCA I KOMBINIRANI

14500 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам