1 / 12
DIGITALEN TERMOMETAR SO VLAZNOST ZA NADVORESNA I VNATRESNA
500 МКД
Цената е фиксна
25.11.2022 21:15

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

Дигитален термометар / мерач на влажност за надворешна и внатрешна температура

модел - DC103;

внатрешна температура - од -10 до + 50 ° C;

надворешна температура - од -50 до +70 ° С;

опсег на влажност - 20 до 99% RH;

наводнување - 1,5 V AAA батерија (вклучена);

боја - бела / сива;

димензии - 80х70х20 мм.


Функции на термометармери надворешна и внатрешна температура и влажност во внатрешноста;

° C / F прекинувач;

ги складира максималните и минималните нивоа на внатрешна и надворешна температура;

покажува удобно ниво на внатрешна влажност и температура (18-25 ° C и 40-65% RH) со насмеано лице.


Содржина на пакетоттермометар / мерач на влага со ААА батерија;

сонда со 1 m кабел;

Упатство за корисникот.

ИСПРАКАМЕ ПРЕКУ СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА. 077 735 790
070 607 455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

LINISKI LASER ZA HORIZONTALNO I VERTIKALNO MERENJE SO DRZAC

3800 МКД

INVERTER DC12v-AC220v DO 300w ZA INKUBATOR I DRUGI NAMENI

2500 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам