1 / 5
Невестински фустан
10.500 МКД
30.11.2022 07:15

Карпош / Скопје

Tип на облека:

Свадба облека

Големина:

M

Боја:

Бела

Продавам невестински фустан, еднаш облечен. Фустанот е изработен од бел француски тул, 6 слоја. Под слоевите од тул има сатен. Должина 2.10 м, обем на струк 72 цм. Закопчување со патент поставен од задната страна по средината на грбот.
Едноставен крој со голема елеганција. Ваквата едноставност му дозволува и лесно вршење на минимални корекции во кројот, за да се прилагоди на слична телесна градба. На пример, должината, деколтето, како и обемот на струкот многу едноставно може да се корегираат. Инаку кројот дозволува и трудница до петти месец на бременост да може да го носи на свадбата.
Фустанот има и потсукња со обрач, која уште повеќе му ја зголемува елеганцијата.
Фустанот си има и своја платнена футрола за облека, во бела боја со патент и траки да држење поставени на горниот и долниот крај на футролата.
Напомена: Врз него е спроведен хемиско - хигиенски третман.
Цена 11.000 денари. Цената не е фикна.
Инф на тел 075560456

Категорија: Мода и Облека и Обувки / Женска Облека

Се продава од:

Стан
Потврден огласувач
075560456
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам