1 / 5
Procistuvac na voda/Filter za voda/Прочистувач на вода
430 €
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
05.03.2022 17:25

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

ЗАБОРАВЕТЕ НА КУПУВАЊЕ ВОДА ВО ПЛАСТИКА, ЗАШТЕДЕТЕ ПАРИ.

Пет степен прочистувач / филтер за вода за домашни потреби кој овозможува 140 литри дневен капацитет за потребите на вашиот дом, канцеларија или викендица.
5 те степени на филтрација се следни:

1. и 2. пет микронски седиментни филтри кои ги задржуваат сите крупни честички кои се наоѓаат во водата(кал,талог,песок,тревки,бубачки)

3. пет микронски блок јаглероден филтер за задржување на хлор и бигор како и мирис и вкус кои водата ги добива од застарена водоводна инсталација

4. филтер на реверсна осмоза

5. минерализатор кој ја збогатува водата со магнезиум,калиум и натриум.
Со прочистувачот добивате дополнителна чешма / славина од која истекува прочистената вода.

Наведената цена е со вклучена монтажа.
Повеќе информации можете да добиете во период од 10:00 до 20:00 на 078-212-745 или Viber

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Благосостојба и Wellness

Се продава од:

Novofilter
Потврден огласувач
078212745
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам