1 / 4
Bakarni Terminali
599 МКД
06.03.2023 11:57

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Комплет бакарни терминали изработени од висококвалитетен бакарен материјал. Бакарниот нос е изработен од бакар, а површината на производот е бакарна и сјајна, со висока електрична спроводливост и без топлина.

✅ Количина: 90 парчиња.
✅ Анти-оксидација, анти-стареење, отпорност на високи температури, отпорност на корозија.
✅ Рамен и мазен, висока густина, висока електрична спроводливост, висока топлинска спроводливост, дебел бакар, големо струјно оптоварување, висока безбедност.
✅ Материјал: дебел бакар
✅ Процес на производство: ладно цедење
✅ Површинска обработка: површината е измиена со киселина, чиста и светла, со силна антиоксидација долг работен век.
✅ Опсег на примена: апаратити за домаќинство, електроника за осветлување, автомобилска електроника, бродови и сл.

⤵️ Сетот содржи:
• 20 парчиња 10А - 0.25~0.34мм
• 20 парчиња 20А - 0.5~1.0мм
• 10 парчиња 30А - 1.5~2.5мм
• 10 парчиња 40А - 4~6мм
• 10 парчиња 50А - 6~10мм
• 10 парчиња 60А - 10~16мм
• 5 парчиња 80А - 10~16мм
• 5 парчиња 100А - 16~25мм

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Elektromagneten Detektor za elektromagnetno zracenje

1199 МКД

Digitalen Anemometar

999 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам