1 / 9
Elektronsko Penkalo za Masaza i Akupunktura - Relax
499 МКД
16.04.2022 21:16

Аеродром / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Со ова електично пенкало можете самите да ги третирате болките во вашето тело кои настануваат како производ на блокада на циркулација на енергија низ телото...

Оваа пенкало произведува електрични импулси кои даваат ефект како класична акупунктура....
Работи со 1 батерија од 1,5волти и има повеќе нивои то ест интензитет на јачина на импулси....
Онаму на таа точка на вашето тело каде има болка или вкочанетост, напнатост, тензија, на нервите или мускулите, на таа точка допирате со пенкалото и веднаш тоа испушта импулс кој може да ве ослободи од болката или да ја намали....
Не смее да се допира во пределот на главата, вдолж кичмата, на отворени рани, исто не смее да се употребува кај трудници, или кај особи кои имаат вградено електрични медицински уреди во телото како на пример песмејкер кај срцето...

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Благосостојба и Wellness

Се продава од:

Goran
Потврден огласувач
076525123
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам