1 / 12
AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 56 JAJCA ZA SEKAKVI PTICI
9.000 МКД
Цената е фиксна
24.01.2023 09:47

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

Автоматски инкубатор за 56 јајца со автоматско вртенје и целосна контрола на процесот на ведење. Ако треба брзо и успешно да ги видите јајцата, ова е совршен избор. Овој автоматски инкубатор со проѕирен прозорец ви овозможува јасно да го набљудувате процесот на ведење. Вградениот свеќник за јајца е едноставно одличен, а дисплејот е убав и лесен за читање. Професионален инкубатор со вграден превртувач на јајца и паметен контролер за температура, погоден е за домаќинство, лабораторија или наставна употреба. Карактеристики: Овој целосно автоматски паметен инкубатор може да собере 56 јајца едно време. Транспарентниот прозорец ви овозможува јасно да го набљудувате процесот на шрафирање. Интелигентна контрола за автоматско вртење и греење. Со вграден превртувач за јајца за редовно автоматско вртење јајца. Чувствителниот температурен сензор за следење на температурата гарантира дека можете да направите навремено прилагодување и точно да ја достигне потребната температура. Со аларм за ниска температура и ниска влажност за подобро шрафирање. Дигитална контрола на температурата со слободно поставување и прецизно прилагодување, лесен за ракување. Специјален дизајн на излези за воздух и напредно греење за одржување на циркулацијата на воздухот, заштеда на енергија и еколошка заштита. Одличен инкубатор со голем успех на ведливост, погоден за секакви јајца.
инкубатор целосно автоматски Преглед Опис Препораки за употреба во домаќинството, лабораторијата или наставата. Одделен држач за јајца, удобен и лесен за употреба. 1. Додадете малку вода во машината пред да ја користите. 2. На машината и требаат мин.4-5 саати претходно загревање со вода пред да почне да работи. Ве молиме проверете дали температурата е 38 степени. Ако не, треба да ја поставите температурата на 38 степени. 3. Исклучете го напојувањето секој пат пред да го отворите капакот на машината. 4. Ве молиме додадете вода на секои еден или два дена кога работите. 5. Јајцата за ведење мора да бидат оплодени јајца. Спецификации: Материјал: ПВЦ пластика Боја: Бела Тип на приклучок: ЕУ (опционално) Напон: AC110-120V(US) / AC220-240V(EU) Фреквенција: 50HZ/60HZ Моќност: 80W Температура: 20-40 степени, Прилагодливо јајце Капацитет: 56 јајца Опсег на примена: кокошка за ведење, патки, живина, гулаби, препелица, папагал, птици, јајца од желка Големина на ставка: 53,6 x24 x 50cm Тежина на предметот: 3,60g/7,94lb Големина на пакувањето: 51,5 x2 cm. 21,26 x 20,27 x 10,43
ПРАКЕМЕ ПРЕКУ КАРГО СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА. 077735790 070607455

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Птици

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

INKUBATOR-INKUBATORI SO POLUAVTOMATSKO VRTENJE ZA 40 JAJCA

6000 МКД

GASOV TOP ZA ZASTITA OD PTICI I DIVI ZIVOTNI

8700 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам