1 / 3
Домашна ракија Domasna Rakija
250 МКД
Цената е фиксна
27.06.2022 10:29

Бутел / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Продавам домашна ракија 4 години стара бела и жолта.
Ракијата се чува во подрумски простории во стаклени садови (балони)
Цена за литро 250 за над 3 литра цена 230, за над 5 литра 200 ден.
Ракијата е од наши лозови насади од Нишевка растена на Скопска Црна Гора, може да се дојде да се види на лице место
НАПОМЕНА Откако ќе се направи ракијата седи во стаклени балони, пожелно е доколку сакате да си дојдете со стаклени шишиња за ракијата да нема контакт со пластика

Категорија: Храна и готвење / Пиво, Алкохолни пијалаци

Се продава од:

Nik
Потврден огласувач
077503405
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам