1 / 12
Germanski Slusen aparat za osteten sluh - se polni na struja
2.500 МКД
12.06.2022 21:12

Аеродром / Скопје

Испраќам по карго    

GREAT EAR Германски Апарат за Слух...
Со едно полнење батеријата трае 3 дена...

Параметри на производот
Peak OSPL 90 ( dB SPL): 125 dB
HAF OSPL 90 ( dB SPL): 115 dB
Добивање на врв (dB): 35dB
Зголемување на HAF/FOG (dB): 28dB
Фреквентен опсег (Hz): 300-5500 Hz
Дисторзија: 500 Hz: 3,0%
800 Hz: 3,0%
1600 Hz: 5,0%

Спецификација
Име на производ: ITE слушен апарат
Боја: Беж
Полнач: US Plug/EU Plug
Тежина: вкупно 111 g

Пакет вклучува
1 × Слушно помагало
1 × Кутија за складирање
3 × Навлаки за уши (различни големини)
1 × Кабел за полнење
1 × Глава за полнење
1 × Основа за полнење
1 × Инструкции (Ве молиме проверете дали сте го прочитале упатството пред да го користите).


https://www.ganesh-store-mk.com
076 525 123

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Медицински материјали / Помагала за оштетен слух

Се продава од:

Goran
Потврден огласувач
076525123
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам