1 / 10
AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 128 JAJCA NA 2 SPRATA
13.500 МКД
Цената е фиксна
19.07.2022 12:51

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

PRODAVAME AVTOMATSKI INKUBATOR NA 2 SPRATA SO.KAPACITET OD 128 JAJCA SO UNIVERZALNI RAMKI ZA REDENJE JAJCA OD SEKAKVI VIDOVI NA PTICI OD NAJMALO DO NAJGOLEMO JAJCE LEGNATO NA VALCI VO HORIZONTALNA POLOZBA.

AC220V(Европска струја)
Моќност: ≤80W
Големина: 48 * 218
Јајца универзални:
кокошка, патка, потполошки, папагал, гулаб, фазан, еребица, паун, гуски, мисирки, итн.

Карактеристика:
Дигитален дисплеј: Јасен дигитален дисплеј со ЛЕД на прв поглед.
Принуден воздух: Со вграден вентилатор
за принуден воздух, оплодените јајца се рамномерно загреани.
Вграден свеќник за јајца-овоскоп: Лесен и брз за употреба.
Со автоматско вртење јајца: Автоматско вртење јајца на секои два часа, не е потребна рачна работа.
Стиропор за зачувување на топлина: Стиропор за подобра стабилна температура за добро шрафирање, особено ефикасен при ниски температури на околината.
Лесна за употреба и чистење: Грејната плоча е целосно затворена, лесна за чистење и издржлива.
ISPRAKAME PREKU KARGO NIZ CELA MAKEDONIJA DO SITE GRADOVI. 077 735 790 070 607 455

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Птици

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 48 JAJCA DIGITALEN SO POVEKE FUNKCII

8500 МКД

AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 32 JAJCA SO POVEKE FUNKCII

7000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам