1 / 7
Se izdava magacinski prostor od 400m2
По Договор
26.07.2022 13:00

Бутел / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Квадратура:

400 m²

Се издава дел од објект, прв спрат, со површина од 400м2. Недвижноста е погодна за различа производствена и трговска дејност и истата може да се прошири и адаптира според потребите. Објектот е со регулиран со имотен лист и сите останати потребни документи, сместен на одлична локација која е погододна за повеќе намени како: изложбен салон, деловен простор, магацин, стовариште, работилница, производствен погон и слично.
Градбата е довршена во 2015та година според сите последни стандарди за градба на објекти од овој тип. Се наоѓа на ул.„Боца Иванова’’ бр.11 во Бутел 1, на само 3км од обиколница (А2) и Качанички пат, во високо развиена индустриска зона.
Внатрешна корисна површина од 400м2 простор, но и дворно место со површина од 2000м2. Објектот има пристап за утовар и растовар со шлепер, вилушкар и останати товарни возила.
Просторот е простран, висок, широк и светол. Висината е 4.5м, има хидро изолација, ПВЦ прозори, термичка фасада и инсталација која овозможува лесна пренамена во било која дејност.

Во склоп на спратот има 2 посебни канцелариски делови.

Телефон за контакт 070 21 99 65

Категорија: Недвижности / Магацини

Се изнајмува од:

Драги
Потврден огласувач
070219965
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам