1 / 4
Bluetooth 3.5mm AUX Audio Home MP3 Car Receiver-Novi
450 МКД
Со вклучен ДДВ
04.08.2022 12:13

Аеродром / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Wireless Bluetooth 3.5mm AUX Audio Stereo Music Home MP3 Car Receiver Adapter

Безжичен Блутут адаптер (приемник) со 3,5мм приклучок и вграден микрофон.
Се поврзува во 3.5mm AUX приклучокот во радиото во автомобил, или во домашен музички систем и со тоа се овозможува опцијата за безжично поврзување и слушање на музика преку bluetooth од мобилен телефон, таблет, лаптоп или десктоп компјутер.

On/Off Button
built-in microphone, support hands free, can connect microphone and support phone calling through Bluetooth receiver
Sleep mode for saving power
Compatible with home stereos / speakers, car stereos, headphones
Support iPhone, Android phones, other smart phones which support Bluetooth A2DP profile

INSTRUCTIONS FOR USE: Insert the receiver into the stereo's 3.5mm AUX, and the other end connect with the USB interface for charging. Activate Bluetooth on your mobile phone (or computer), and search the surrounding Bluetooth devices to find and pair with the dongle, its pairing code is 0000, after the pairing is successful, the LED light will slow down. Then you can start streaming music via Bluetooth from a cell phone or computer.

Moznost za on-line plakanje i isporaka po brza posta.

Tel. 02/ 32 32 488
www.premium.com.mk

Категорија: Компјутери / Останато

Се продава од:

Premium Computers
ul. Kosta Novakovik br.17 Aerodrom Skopje
Потврден огласувач
02/ 32 32 488
Испрати Е-маил до огласувачот

Car MP3 Bluetooth Player Multifunction Wireless Hands-Free

600 МКД

Maxell B52 Big Headphone Deep BASS built in microphone-Novi

1200 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам