1 / 12
360° ROTIRACKA WIFI SMART KAMERA FASONKA 5MP FULL HD
2.000 МКД
09.02.2023 09:42

Скопје Центар / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Tuya Smart Indoor Outdoor Security Auto Tracking AI Smart 360° CAMERA

*Нов модел 2022 промотивно по цена од 2300 денари останати 2 парчиња по цена од 2000денари
Многу лесни за монтажа,се монтираат на постоечка фасонка или на таа што следува со камерата на било кое место на таван. Работи на 220v.

*Одличен внатрешен чувар за домот 24/7 видео-аудио надзор,за внимавање на вашите деца,постари родители, домашни миленици и слично,погоден и за мониторинг на магацини,канцеларии,погони,гаражи,продавници и друго (може да се монтира исправено, на зид или таван-сликата се ротира)
*Ротирачки 360° AI Security Intelligent Smart камери со 5 мега пиксели сензор, WIFI WIFI hotspot,8 инфраред диоди,4 големи лед диоди и сензор за детекција на движење,аудио во две насоки...
*2.4ghz конекција
*FullHD слика 1920x1080p
*Чисто видео во ден и ноќ
*Без каснење на слика,се конектира за 2-5 секунди
*Се користи со апликацијата Tuya Smart ,достапна на Android PlayStore,Apple Market i PC Windows
*Брза и едноставна инсталација,преку апликацијата на вашиот телефон(се избира опцијата Wifi Smart Camera,потоа AP hotspot connection,потоа се конектирате на Wifi рутерот на кој што сакате да ја конектирате камерата,потоа Connect to AP hotspot-тоа е нејзината Wifi мрежа...си ставате password и камерата е активна и во функција)
*За внатрешна и надворешна употреба
*Зачувување на снимките во мемориска карта(MicroSD) до 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон(Android & iOS), таблет или компјутер...
*Опција за снимките да се меморираат дирекно на Cloud
*Опција да се поврзe со друг NVR или HVR
*Опција за поврзување на повеќе камери
*Два начини на поврзување: со WIFI или на WIFI мрежата од самата камера.Може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 20 метри.
*Детекција на движење на одреден простор се мести преку апликацијата и при секое движење на тоа место пракја порака на вашиот телефон, таблет, компјутер
*Опција да се пушти автоматско ротирачко пратење на објекти во движење
*Опција да се пушти автоматско ротирачко пратење на луѓе во движење(human tracking)
*Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација,може да се користи и како домофон
*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата,максимум 16
*Опција за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).
*Димензии:150X180X120

***продажба на мало и големо...за подетално слободно јавете се или пишете на Viber или WhatsApp 076929529

ОГРАНИЧЕНА КОЛИЧИНА

2200 ДЕНАРИ

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Видео надзор

Се продава од: Претпријатие

VIVA STORE
Потврден огласувач
076929529
Испрати Е-маил до огласувачот

ISCEE 360° PTZ ROTIRACKA WIFI AI SMART KAMERA 4MP 2K UHD

2000 МКД

4 x360° ROTIRACKI WIFI AI SMART KAMERI SET SO DVR - 5MP 2K

13000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам