1 / 4
Optonica (Sharp) RT-3535
По Договор
01.03.2023 19:08

Прилеп / Прилеп

Optonica (Sharp) RT-3535
Dekot e vo fantastična sostojba,mnogu redok model

Specifications
Type: 2-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.8 cm/s
Heads: 1 x record/playback, 1 x erase
Tape Type: type I, FeCr, CrO2
Noise Reduction: B
Frequency Response: 30Hz to 17kHz (FeCr tape)
Signal to Noise Ratio: 62dB (dolby Wow and Flutter: 0.05%
Input: 70mV (line), 0.2mV (mic)
Output: 0.58V (line)
Semiconductors: 47 x transistors, 2 x FET, 59 x diodes, 3 x LED, 8 x IC
Dimensions: 467 x 354 x 146mm
Weight: 10.2kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Останато

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам