1 / 12
ISCEE 360° PTZ ROTIRACKA WIFI AI SMART KAMERA 4MP 2K UHD
2.000 МКД
2.200 МКД
07.06.2023 11:41

Скопје Центар / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

ICSEE Pro Security Auto Tracking AI Smart 360° CAMERA

*НОВИ КАМЕРИ СО 2К РЕЗОЛУЦИЈА-СЛИКА КРИСТАЛ

*Ротирачки 360° AI Security Intelligent Smart камери со 4 мега пиксели сензор, WIFI WIFI hotspot,4 лед диоди со лупа за ноќна слика во боја,4 инфраред диоди и сензори за детекција на луѓе и објекти,детекција на движење на одреден обележан простор со АЛАРМ СИРЕНА,аудио во две насоки...
*2.4ghz & 5ghz WIFI конекција
*2K резолуција 1944p (2592X1944)
*Чисто видео во ден и ноќ
*Нов тип на компресирање H265 за подобра снимка
*Без никакво сецкање и каснење на слика,се конектира за 1-5 секунди
*Се користи со апликацијата iCSee ,достапна на Android PlayStore,Apple Market,PC Windows и веб.
*Брза и едноставна инсталација - преку апликацијата на вашиот телефон се генерира QR код,кој се покажува на самата камера и таа го препознава и се конектира автоматски.
*Опција за надворешна и внатрешна употреба
IP66 Waterproof
*Зачувување на снимките во мемориска карта(MicroSD) до 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон(Android & iOS), таблет или компјутер...
*Опција за снимките да се меморираат дирекно на Cloud
*Опција да се поврзe со постоечки NVR или HVR
*Опција за поврзување на повеќе камери
*Три начини на поврзување: со WIFI (тука спаѓа и со HOT SPOT), LAN дирекно со кабел, или на WIFI мрежата од самата камера.Може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 25 метри.
*Детекција на движење на одреден простор се мести преку апликацијата и при секое движење на тоа место има сирена аларм и праќа порака на вашиот телефон, таблет или компјутер
*Опција да се пушти автоматско ротирачко пратење на луѓе во движење(Human Detection)
*Опција да се пушти автоматско ротирачко пратење на објекти во движење( Car/Object Detection)
*Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација,може да се користи и како домофон
*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата,максимум 64
*Ноќно снимање во црно-бело или во боја(до 30 метри)
*Опција за автоматско палење на LED диодите при детекција на движење(double light)
*Опција за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).
*Димензии:160X270X100


***продажба на мало и големо...
За други градови праќаме по Карго Експрес

За подетално за производите или други прашања слободно јавете се или пишете на Viber или WhatsApp на бројот 076929529

ОГРАНИЧЕНА КОЛИЧИНА

2300 ДЕНАРИ

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Видео надзор

Се продава од: Претпријатие

VIVA STORE
Потврден огласувач
076929529
Испрати Е-маил до огласувачот

MINI WIFI KAMERA 5MP 1440p - No.1 SPYCAM

2000 МКД

360° ROTIRACKA WIFI SMART KAMERA FASONKA 5MP FULL HD

2000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам