1 / 12
Inverter generator, agregat za struja
1 €
31.01.2023 17:24

Штип / Штип

Состојба на предмет
Нов

Agrotehnika Stip
АГРОТЕХНИКА ШТИП
071 367 690

#Безшумен бензински инвертер генератор. #генератор.
Најнова иновативна технологија гарантира 100% стабилно напојување на вашите уреди компјутери, телевизори, замразнувачи и други осетливи електрични апарати.
Идеален за кампери, викендици лесно преносен поратабал генератор.

Технички каректеристики
#Монофазен 220-240 v
#Вграден AVRавтоматска регулација и стабилизација на напојувањето.
50hz
#Бензински мотор со еден цилиндар,4 тактен, воздушно ладење.
#Еуро 5
#Стартување систем T. C. I мотор со турбо компресор и интеркулер.
#Кубикажа 80cm3
#Тип на масло 10-40 sae 350ml
#ГОРИВО OHV Бензин
# Резервоар за гориво 4л
#Работно време со еден резервоар 9 часа
#Hиво на бучава 54 dba
Заштита од ниско ниво на маслото
#Заштита од преоптеретување
#2 излези од 220 и USB приклучок
# Дисплеј монитор со повеќе опци
#Тежина 18кг

APG3500IS - 3500W Генератор инвертер JD Engine 212cc Звучно куќиште, Преносливо

Инвертер на генератор со целосна моќност APG3500IS

Опис
Инвертер на генератор со целосна моќност од 3,5 kVA нуди почетна моќност од 3200 вати, а потоа и 2800 вати континуирана моќност. Технологијата на инвертер овозможува чувствителната опрема и електрониката да се напојуваат од генераторот поради неговиот висококвалитетен електричен излез. друга значајна предност на технологијата на инвертер е високата ефикасност на горивото поради способноста за контролирање на брзината на моторот според она што се бара од оптоварувањето на апаратот што се користи. Резултатот е поголема ефикасност на горивото и подолго време на работа. куќиштето на моторот овозможува да биде многу тивко работење за да не биде пречки. Компактната големина и лесната тежина овозможуваат лесен транспорт и употребливост каде и да е потребна енергија.СПЕЦИФИКАЦИИ НА ГЕНЕРАТОР

Главна: 4,37 kVA, 3500 вати пренапонска моќност (врвна моќност)

номинален излез:  3,5 kVA, 2800 вати континуиран (номинален излез)

Излез: Произведува 23,3 ампери

DC излез: 5V 1A/2A USB

Напон: 120V

Контролна табла: Два (2) приклучоци за наизменична струја 120V

Еден (1) штекер за заклучување со наизменична струја од 120V

Два (2) 5V 1A/2.1A USB излезКОНТРОЛЕН ПАНЕЛ

*  приклучок за наизменична струја - Приклучете го осветлувањето или опремата за лесно напојување

*  АС прекинувач - Заштитете ја опремата што ја напојувате со заштита од преоптоварување

*  AC Reset - Ресетирајте го прекинувачот без да треба да го рестартирате моторот

*  Паралелна порта - Ви овозможува да поврзете друг генератор на инвертер (Конекторот се продава одделно

Категорија: Дом и Градина / Cтруја и додатоци - Агрегати

Се продава од:

AGROTEHNIKA - ISTOK
Потврден огласувач
071367690 077823092
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам