1 / 1
Pojas so sauna efekt
1.515 МКД
13.02.2023 22:54

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Појас со сауна ефект
Совршено решение за согорување на вишокот маснотии во пределот на абдоменот, колковите, половината и бутовите.

Совршено решение за согорување на вишокот маснотии во пределот на абдоменот, колковите, половината и бутовите - без никаков напор додека гледате телевизија, готвите или се одмарате! Сè што треба да направите е да го вклучите појасот во струја, поставете го таму каде што сакате и регулирајте ја температурата која што Ви одговара. Активното спортување одзема многу време и енергија. Понекогаш дури и губите мотивација затоа што резултатите се премногу бавни. Доколку сакате побрзи резултати, а немате доволно време за друга физичка активност Појасот со сауна ефект е токму она што ви треба! Со негова помош ќе го стопите вишокот маснотии во најпроблематичните области - абдомен, колкови, половината и бутовите.

Упатство за употреба на појасот:
- Ставете го појасот со сауна ефект околу избраниот дел од телото (абдомен, бутовите, половината).
- Појасот треба целосно да го покрие вашето тело без да се прекршува. Не затегнувајте премногу за да го постигнете ефектот на сауната.
- Заземете удобна позиција (исправена или полулегната, но никогаш не легнувајте или притискајте врз топлиот дел од појасот).
- Пред да го поврзете уредот со електричната мрежа, проверете дали напонот на штекерот одговара на оној што е наведен на приклучокот. Проверете дали термостатот е исклучен (позиција OFF). Предупредување: по 5 минути, намалете ја температурата и прилагодете ја на топлината која Ви одговара на Вашето тело.
- Вклучете го појасот и свртете го термостатот на максимална температура за побрзо загревање на појасот.
- Нормалното времетраење на третманот е околу 50 минути.
- По завршување на третманот, избришете ја потта со крпа и почекајте 15-20 минути пред да се истуширате или бањате, да јадете или да пиете ладни пијалоци.

Не грижете се доколку кожата Ви е вцрвенета. Ова е реакција на температурата на која кожата Ви беше изложена и црвенилото ќе исчезне по неколку часа.

Технички карактеристики:
- температурен опсег: под 70 °C (прилагодлив)
- должина: 125 cm
- напојување 230V 50Hz 40W

Цена: 1455 ден.

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Масажа и Сауна

Се продава од:

Caci
Потврден огласувач
078610785
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам